Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Zvanje doktor veterinarske medicine

Odg: Zvanje doktor veterinarske medicine 29 mar 2011 16:36 #859

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Verovatno svi pisete o N.Sadu... tamo se nesto i zna.
U BG je situacija da se izdaju diplome sa starim zvanjem, potvrde o izjednacenosti sa titulom dr vet.med. se ne izdaju. Cak u sekretarijatu kazu da diplome stecene ovde nisu master- diplome!!!
Sta kazete na to? Svi znaju kakva su nova zvanja i da diplome jesu master, ali fakultet to namerno ignorise godinama...
Sa kojom namerom i u cijem interesu, ne znam.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zvanje doktor veterinarske medicine 29 mar 2011 17:44 #860

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
Hardvet wrote:
Verovatno svi pisete o N.Sadu... tamo se nesto i zna.
U BG je situacija da se izdaju diplome sa starim zvanjem, potvrde o izjednacenosti sa titulom dr vet.med. se ne izdaju. Cak u sekretarijatu kazu da diplome stecene ovde nisu master- diplome!!!
Sta kazete na to? Svi znaju kakva su nova zvanja i da diplome jesu master, ali fakultet to namerno ignorise godinama...
Sa kojom namerom i u cijem interesu, ne znam.

Hardvet, ja sam zavrsio u BGD, prva generacija sestogodisnjih, upisan '99, zavrsio 2005, i bez problema su mi izdali to uvjerenje o izjednacenosti stecenog zvanja dipl. vet. sa zvanjem DVM-master....
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Poslednja izmena: 29 mar 2011 17:45 od DjordjeVet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zvanje doktor veterinarske medicine 30 mar 2011 23:42 #874

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sad stvarno ne znam sta li to rade. Ja sam zavrsio po petogodisnjem programu, jer sam po njemu i upisao fakultet. Kad sam pitao cisto informativno za tu potvrdu, rekli su mi ovo sto sam napisao ranije, od reci do reci. Da li je moguce da prave razliku zbog studiranja po jednom ili drugom programu? Nista mi drugo ne pada na pamet, mada i to ako je tacno stvarno je neverovatno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zvanje doktor veterinarske medicine 06 apr 2011 07:18 #888

  • mastervet
  • mastervet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 38
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
diplomirao sam '97 i na diplomi pise doktor veterinarske medicine,kao i na licenci-master ili ne ,to nema nikakve veze jer za posao u struci u bilo kojoj ne ex yu drzavi potrebno vam je dosta novca kao garancija(na novom zelandu je to 35.000 dolara)kao i polaganje brdo ispita ,sto strucnih sto iz istorije ,ekonomije,ustava....:( ,tako da izgleda nase znanje i diplome za sada vrede samo u nasoj ulici:P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zvanje doktor veterinarske medicine 06 apr 2011 23:31 #890

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Tako na kraju ispadne...Dobro je ako i u ulici nesto imamo od tog parceta papira...
Par godina su izdavali sa dr , posle vratili stare sa dipl., ali na kraju je jedino merodavno sta kaze zakonska regulativa vezano za titule.
Jos je vaznije kada bi od svega toga moglo da se zivi koliko-toliko normalno.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zvanje doktor veterinarske medicine 15 apr 2011 11:34 #939

  • Dr.Bran
  • Dr.Bran's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Neznam gde da smestim ovo ali moram da napišem: kotizacija za učešće na kongres veterinara od 25-28 maja 2011g. u Bg-u je celih 220 evra. Izgleda da je to namenjeno državnim firmama, institutima, fakultetima i ostalim istaknutim, "neproizvodnim" krugovima naše zemlje. Oni drugi, čiji rad zavisi od njih samih i shvataju realnost naše stočarske proizvodnje a sa njom i veterine, moraće da izaberu neke druge kvazi skupove nebi li zakačili koji bodić i tako unapredili svoje znanje i opravdali licencu. Ja toliko, pa izvol'te.:sick:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Gildor, Perša

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box