Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: kada koza ulije mlijekom u vime koliko dugo treba da se okozi

kada koza ulije mlijekom u vime koliko dugo treba da se okozi 12 feb 2013 08:13 #4023

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
do termina je 13 dana a jedva hoda od velicine stomaka
hvala unaprijed
Poslednja izmena: 12 feb 2013 21:19 od Hardvet. Razlog: premestena...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kada koza ulije mlijekom u vime koliko dugo treba da se okozi 13 feb 2013 07:23 #4030

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Dali jedva hoda od velicine vimena ili stvarno zbog velicine stomaka?
Ako je veliko vime, mozda daje dosta mleka pa je to razlog povecanja vimena pre porodjaja!A ako je zbog stomaka: ako nosi trojke, pa nekada zna biti i cetvorke moze da bude veliki stomak.A ako sve to nije u normalnim,fizioloskim granicama, konsultujte se sa vasim veterinarom, ipak kada se vidi na licu mesta sve je drugacije-ovako sve su samo nagadjanja!
Posto nosi 5 meseci, to ne znaci da mora bas na dan kada puni 5 meseci da se okozi, budi spreman na par dana ranije ili kasnije od termina za porodjaj.
Sa srecom!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kada koza ulije mlijekom u vime koliko dugo treba da se okozi 13 feb 2013 22:42 #4041

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
bas me posjetio moj prijatelj i veterinar je kaze da mogu očekivati svakodnevno koza je mlecna ali su stomaci ogromni jede nrmalno preziva sve ok samo je teretna pa joj je dao neku ineciju za jacanje i rekao da nedajem kcentrat vise samo sjeno i malo kukuruza kaze da siguro trojke nosi a da nije iskljucino i cetvorke to mije odlicna koza bolja od ijedne druge sto imam u stadu
Poslednja izmena: 13 feb 2013 22:45 od sendi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box