Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 24 jul 2012 13:03 #2488

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Postovane kolege.
Samo da Vam nesto kazem, a nesto zamolim, ako je moguce.
Rekao bih Vam da sve negativno sto ikad kazem na forumu ili uzivo, u realnom zivotu, vezano za struku, ima za cilj jedino da se strucne greske ili necije neadekvatno postupanje personalizuje, a ne da zbog pojedinaca trpi citava struka.
Kolege koji se trude da rede po pravilima struke "koliko mogucnosti dozvoljavaju" svesrdno podrzavam u tim naporima.
Sad molba.
U cilju koji nam je valjda zajednicki, a to je pomoci nekome, molio bih Vas da svoje doktorske titule i Vukove diplome stavite na raspolaganje ljudima koji ovde traze pomoc.
Hvala i svako dobro!
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 24 jul 2012 13:03 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 25 jul 2012 04:54 #2490

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Hardvet,

To je zaista dobar apel i savet.

Licno nisam jurila za novcem i mnogo puta sam pomogla i zivotinjama, i ljudima, ne trazeci bilo sta zauzvrat. Inace sam oko deset godina u rukovodstvu jednog od poznatijih udruzenja za zastitu zivotinja iz Srbije, i odlicno znam koliko su postojeci zakoni neprimenjeni u Srbiji, posebno u vezi sa zivotinjama. Pojedinci i citave institucije uopste ne rade po zakonima, i zapravo su prvi koji ih krse. Kada sam pokusavala u praksi primeniti i sprovesti zakone, nailazila sam na neverovatan otpor i cak otvorenu osudu od strane pojedinih kolega, ali posebno od strane veterinarskih inspektora, koji, na primer, u slucaju prijave neuslovnog drzanja zivotinja, a narocito zlostavljanja, trovanja ili nekog drugog nacina ubistva zivotinje odbijaju da izadju na teren, policija odbija da obavi svoj deo posla, isto kao i zaposleni u sudovima. U mnogim slucajevima nisu uopste informisani o postojecim zakonima i kako ih sprovesti. Moral i etiku da ni ne pominjemo (primer: ucestvovanje veterinara u nehumanim i nezakonitim nacinima ubijanja pasa i macaka bez vlasnika - pogresno nazvane eutanazijom, koja bi trebalo da je ubistvo iz samilosti zivotinje koja pati, a ne zdravih zivotinja)...

Naglasavam da se sve pobrojano ne odnosi samo na veterinarsku profesiju, nego na sve u Srbiji. Ne moze se promeniti ni jedna sitnica nabolje, ako se ne vodi racuna o tome STA treba menjati, a u te svrhe bi mogla posluziti i ova diskusija. Ali da bi neka drzava i drustvo postali bolje mesto za zivot, promene na globalnom planu desavaju se samo kada svi menjamo SEBE SAME, i time se desavaju i promene u drzavi i na celoj planeti. Menjati mozemo samo sebe, druge ne mozemo promeniti. Mozemo samo pokusati da ih edukujemo ili zakonima (koje treba sprovesti!) naterati da rade onako kako je najbolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 25 jul 2012 13:31 #2491

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Amin!
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 27 jul 2012 14:36 #2494

  • Palvet
  • Palvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 130
  • Primljeno zahvalnica: 5
  • Karma: 15
U principu se slažem da neke stvari treba da se reše. Činjenica je da tim stvarima treba da se bavi komora.
Na žalost, ti koji šiju kuju ribarskim koncem, često , nemaju ni internet, niti su članovi komore, a mnogi nisu nikada ni diplomirali.
Slažem se i sa knstatcijom da prljav veš treba prati u kući, ali isto tako smatram da treba iznova i iznova apelovati na klijente da shvate da se operativni zahvati na vrše na livadi i u kući, na kuhinjskom stolu. Da nije isti kvalitet usluge (bar kad je rad sa kućnim ljubimcima u pitanju) u ambulanti i naterenu i da nije ono što je "jeftinije" iznimno podjednako kvalitetno kao i ono što je za nijansu skuplje.
Mladim kolegama, takođe, treba sugerisati da im nije svako prijetelj i da će ih prvi ti "prijatelji" koji ih ubede da rade jeftino, van ambulante, okačiti na internet da se "podiče" svojim radom.
veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 29 jul 2012 03:33 #2502

  • Kathy
  • Kathy's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 124
  • Primljeno zahvalnica: 13
  • Karma: 1
Upravo tako - najgori neprijatelji su upravo kolege, nazalost.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: "Strucnost" rada nekih kolega veterinara 29 jul 2012 05:49 #2504

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Imate na ovom delu foruma predlog da se otvori poseban deo namenjen sam DVM u kojem mozemo upravo o ovakvim i slicnim stvarima pisati, razmenjivati iskustva pa ako treba i imenom i prezimenom kritikovati odredjenu osobu!Na vama ostaje da vidimo dali ce ova ideja da zazivi u praksi!O ovakvim i slicnim stvarima treba pricati, ali neka to bude za zatvoren , uzi,strucan deo ljudi , veterinara koji se bave ovim poslom i koju zele da profesija DVM dobije pravo mesto u ovoj "normalnoj" sadasnjici.
Posto sam dosta stariji od vas, imao sam prilike da radim u "ono" vreme kada sam bio g-din doktor, sa svim uvazavanjem i nazalost sada kada svi znate kako nam je!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box