Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Oticanje glave kod psa

Oticanje glave kod psa 13 jun 2011 12:22 #1133

  • Luna
  • Luna's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Juče je moj pas imao alergijsku reakciju koja se manifestovala otokom glave, ušiju, vrata, otežanim disanjem, pojačanim lučenjem pljuvačke, svrabom očiju. U toku noći i ujutru se češao imao crvene pečate i svrab očiju, a u toku dana je odjednom otekao. Svaki dan joj dajem istu hranu (mleveno meso), ponekad pojede nešto drugo (jaje, sir, mleko, ovo jede možda jednom mesečno), od hrane nema proliv, ali se često češe, grize i grize šape. Veterinar kaže da je najverovatnije u pitanju kontaktna alergija, ali da joj ipak uvedem hipoalergijsku hranu. E sad, problem je što ona ne jede granule, a i kad ih pojede često od njih povraća (povraća i hill’s granule, ne uvek ali ponekad). Granule povrati 5-10 minuta pošto ih pojede. Zanima me vaše mišljenje o ovome i koliko je bezbedno sterilisati psa kod koga se javljaju ovakve alergijske reakcije?
Inače, jedina promena u odnosu na uobičajeni način života psa je bila ta što sam ga prethodni dan pustila da se istrči po travi i on se gurao svuda. Obično šeta po trotoaru. Pas živi u kući.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Oticanje glave kod psa 13 jun 2011 12:40 #1134

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Ne može se sa sigurnošću znati da li je kontaktna alergija, a sudeći po jačini simptoma rekao bi da je u pitanju neki jak alergen ili možda reakcija na ujed insekta. Svakako treba da primi terapiju zbog nastale reakcije.
Možeš da izvršiš sterilizaciju čim se povuku simptomi alergijske reakcije. Ne treba raditi sterilizaciju dok ima simptome alergijske reakcije.
Ako se alergija bude nastavila nakon terapije onda probaj da joj daješ hipoalergijsku hranu, čisto da se utvrdi da li je hrana uzrok alergijskoj reakciji.
Poslednja izmena: 13 jun 2011 12:40 od miladvet21.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Luna

Odg: Oticanje glave kod psa 13 jun 2011 12:56 #1137

  • Luna
  • Luna's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Juče je dobila terapiju i odmah joj je bilo bolje. Sada je ok.
Veterinar misli da je kontaktna alergija za to što se stalno češe i grize šape. To za kontaktnu alergiju se nije odnosilo na ovo oticanje (ja nisam baš najbolje objasnila).Inače alergična je na buve, ali buva nema.
Jel moguće da se ovakva reakcija javi posle skoro 24 h od uboda insekta? Ona je pojačano počela da se češe oko 4-5h ujutru, a počela da otiče oko 5-6 h popodne.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Oticanje glave kod psa 14 jun 2011 16:49 #1149

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Zavisno koji je insekt u pitanju... Najuobicajeniji su ujedi osa, pcela i slicno, a da se manifestuju tako jakim oticanjima glave. Posle ujeda navedenih insekata, otok se javlja jako brzo, nikako posle 24 casa i posle tako dugih perioda. Kada je njihov ujed u pitanju, zivotinja se najvise cese upravo na mestu uboda.
Alergija na ujede buva( tj.salivu, pljuvacku buva) mogu da se jave posle nesto duzeg perioda, ali se nikad ne manifestuju na glavi, vec takvo stanje ima drugo svoje predirekciono mesto, sasvim specificno.
Alergija ostaje kao vrlo verovatan razlog, s tim da alergija ne mora obavezno biti na insekte. Kao i kod ljudi, alergija se moze javiti i na pojedine vrste trava.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Luna

Oglasi za posao

veterina.info fan box