Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pankreas? (patuljasti pinč)

Pankreas? (patuljasti pinč) 21 jul 2011 21:16 #1245

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Imam psa rase patuljasti pinč, starosti 5 godina. Ima problem od pre 7dana, cesto povraca ( polusvarena hran ), stolica mu je bila tamnije boje 2-3dana a sada je normalna. Jedino kada povrati malo je pokunjen nekih 30min, odmah posle tog perioda se najnormalnije ponasa trazi da jede igra se itd. Vodio sam ga kod veterinara koji mu je dao ranisan i klometol, medjutim to je samo smanjilo povracanje na dva puta. treci dan sam ga odveo na veterinarski fakultet gde su mu uradili krvnu sliku ( biohemija itd. ) slucajno su ustanovili u labaratoriji da imama babeiju ( krpelj ). Prepisali su mu dva dana Imizol, tri dana Sinlux ili tako vec nesto se zove, ranisan, klometol i da dva dana prima samo infuziju. Juce su ga skinuli sa infuzije i rekli danans da mu dam u 5-6obroka intestinal hranu po malo. Medjutim upravo je ponovo povratio posle 13h od prvog obroka a ukupno je jeo 4 puta.
MOLIM Vas ako neko moze da mi pojasni barem otprilike da li je to moguce da je bolest pankreasa ili? Posto mi nije jasno da se pas najnormalnije ponasa bez bolova ili promene raspolozenja sem kada povrati .
STRASNO ME TO PLASI POSTO MI JE RECENO DA SE TO NE LECI.
Poslednja izmena: 20 apr 2012 17:19 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 23 jul 2011 08:08 #1256

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
uki wrote:
Imam psa rase patuljasti pinč, starosti 5 godina. Ima problem od pre 7dana, cesto povraca ( polusvarena hran ), stolica mu je bila tamnije boje 2-3dana a sada je normalna. Jedino kada povrati malo je pokunjen nekih 30min, odmah posle tog perioda se najnormalnije ponasa trazi da jede igra se itd. Vodio sam ga kod veterinara koji mu je dao ranisan i klometol, medjutim to je samo smanjilo povracanje na dva puta. treci dan sam ga odveo na veterinarski fakultet gde su mu uradili krvnu sliku ( biohemija itd. ) slucajno su ustanovili u labaratoriji da imama babeiju ( krpelj ). Prepisali su mu dva dana Imizol, tri dana Sinlux ili tako vec nesto se zove, ranisan, klometol i da dva dana prima samo infuziju. Juce su ga skinuli sa infuzije i rekli danans da mu dam u 5-6obroka intestinal hranu po malo. Medjutim upravo je ponovo povratio posle 13h od prvog obroka a ukupno je jeo 4 puta.
MOLIM Vas ako neko moze da mi pojasni barem otprilike da li je to moguce da je bolest pankreasa ili? Posto mi nije jasno da se pas najnormalnije ponasa bez bolova ili promene raspolozenja sem kada povrati .
STRASNO ME TO PLASI POSTO MI JE RECENO DA SE TO NE LECI.

Da je u pitanju pankreas ustanovilo bi se biohemijskom analizom ako je radjena na boolesti pankreasa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: uki

Odg: Pankreas? 23 jul 2011 09:18 #1258

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
upravo tako.. kad se biohemijska analiza krvi radi onda se u tom slucaju pokazuju enzimi koji se nalaze u krvi i koji upucuju na to o kojem se mogucem oboljenju radi.. te bi se tu vidjela razlika i razlucili bi da li je u pitanju jetra, pankreas ili cak bubrezi.. kojom ga hranom hranis? i od kad?
mozda jednostavno ima jaku kiselinu u zelucu pa bi za pocetak dobro bilo i da ga testiras na taj nacin sto ces mu jednom do dva puta dnevno ponuditi neko socno voce.. npr. lubenica, breskva, itd koji bi ublazili kiselinu.. nikako mu nemoj davati grozdje, grozdjice i slicno bobicavo voce..

pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: uki

Odg: Pankreas? 23 jul 2011 18:14 #1261

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Hvala vam na odgovorima.
Napisacu Vam sada sta se desavalo cisto da prenesem desavanja za ovakav slucaj.
Javio sam veterinaru onda kada je povratio, kada sam i ovde postavio temu.
Posle infuzije od dva dana dao sam mu hranu INTESTINAL, u vise obroka to je onaj dan koji sam i opisao pa je povratio posle 13h od prvog obroka.
Tada sam javio veterinaru i on mi je rekao da mu spremim pirinac i pilece belo meso skoro bez soli i da umesto vode mu dajem pirincanu vodu. Danas je drugi dan od kada sam to primenio i hvala bogu nije povracao za sada i nadam se da nece.
Inace pas je strasno halapljiv i guta hranu gde su na ultrazvuku videli i dosta gasova.
krvna slika koja je odradjena je pokazala alfa amilazu 3.200 a maksimum je 2.000 zato su i posumnjali da je pankreas. Medjutim krv, ultrazvuk i ostale analize su radjenene na veterinarskom fakultetu u Beogradu gde nije ni profesor posumnjao na babeziju. Kada su me odveli u labaratoriju i dali uzorke na analizu kroz razgovor sa zenama koje to rade one su same uradile dodatnu analizu za babeziju, i mikroskopom ustanovili da je +.
PS : Slikacu nalaze pa cu i to zakaciti da vidite
Kada je profesor video rezultate iznenadio se za babeziju, onda je povezao da je alfa milaza povecana zbog babezije. I da imamo dva problema:
1. babeziju
2.gastritis
Inace pas nije imao ni u jednom trenutku povecanu temperaturu pokunjenost sem kada povrati pa se pokunji pola sata, i posle najnormalnije trazi da jede skace itd. To je i mene zacudilo mislim na babeziju.
Jos jednom da Vam se zahvalim na odgovorima jer verujte mi u tom trenutku nisam znao sta cu stalno mi je prolazilo sta ako je pankreas UZAS pa sam hteo da cujem jos misljenja.
HVALA
Pisacu sta se dalje desava nadam se da ce biti sve ok a i rezonujem da je pankreas pretpostavljam da bi mu stanje bilo sve gore
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 23 jul 2011 18:21 #1262

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Da je u pitanju pankreas ustanovilo bi se biohemijskom analizom ako je radjena na boolesti pankreasa.[/quote]

Meni su rekli da ne postoji nijedna analiza koja bi to 100% ustanovila
vec da ima neka koja je 50%-50%, i neka koja je dosta skupa koju sam isto hteo da uradim i za nju su mi rekli da je 80% precizna i da netreba po njima da je radim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 23 jul 2011 18:22 #1263

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Meni su rekli da ne postoji nijedna analiza koja bi to 100% ustanovila
vec da ima neka koja je 50%-50%, i neka koja je dosta skupa koju sam isto hteo da uradim i za nju su mi rekli da je 80% precizna i da netreba po njima da je radim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box