Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pankreas? (patuljasti pinč)

Odg: Pankreas? 13 nov 2011 17:14 #1489

  • uki
  • uki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 16
  • Karma: 0
Posle toliko lutanja uradjena mu je gastroskopija i ustanovljen je cir na zelucu.
Terapija je nastavljena za cir i sada je ok jede samo gasto hranu za pse mada su mi preporucili sesitiv royal.
Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 18 mar 2012 03:52 #1895

  • Keyser Soze
  • Keyser Soze's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pozdrav,
Nisam htela da otvaram novu temu posto je vec postavljena...
Vec 2 nedelje moj pas rase jack russell terijer je otprilike u slicno vreme... uglavnom ujutru povracao zuc... vodili smo ga kod veterinara... Veterinar mu je dao terapiju 2 dana smo bili da dobije inekcije i kupili smo kod njih medicinske granule za osetljiv zeludac... 2-3 dana je bilo sve u redu i ponovo smo ga vodili jer je opet krenuo da povraca.. sad preko dana... belu penu i te nove granule... Vadili su mu krv... test je bio pozitivan - pankreas. vec dva dana prima terapiju sa po 3 inekcije... 24 sata su rekli da ne sme nista da stavi u usta... vodu na dnu posude na 4h eventualno... i da mi se nakon toga daje jednom ujutru jednom uvece po 50 gr. granula... Da li je taj tretman ok? Ima logike u smislu da se primiri stomak... ali nekako mi malo drakonska ta terapija... On idalje ima grceve, savija se cudno... cvili na trenutke... a do pre 2 nedelje je bio klasican hiperaktivan terijer:)
Ne sumnjam u rad veterinara, samo zelim da cujem bar jos jedno misljenje da mi savest bude mirna.
Hvala unapred!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 18 mar 2012 21:15 #1900

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sto se uskracivanja hrane i vode tice, tako treba. Malo je drakonski, ali to je procedura.
Sta dobija od terapije, to zna samo veterinar koji ga leci.
Pankreasna amilaza iz krvi je glavni pokazatelj stanja pankreasa. Specificna terapija za pankreas u principu ne postoji.
Stanje moze da se primiri i sve bude ok. Sto je amilaza sve visa, prognoza je sve gora.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 19 mar 2012 01:25 #1901

  • Keyser Soze
  • Keyser Soze's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Meni je samo bitno da znam da to uskracivanje hrane i vode jeste procedura. Bas se namucio i bas nas je zabrinuo.. Za terapiju verujem da mu daju sta treba u to necu da sumnjam. Hvala na odgovoru:) Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pankreas? 19 mar 2012 11:11 #1909

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu...
Procedura zaista jeste takva. Razlog ste vec sami naveli, a to je da se ne opterecuje pankreas dok se proces ne smiri malo.
Procesi na pankreasu su izuzetno bolni, i to ste sami primetili.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box