Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Pas ne jede

Odg: Pas ne jede 02 avg 2011 08:49 #1352

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Prema ovome što ovdje vidim radi se o oštećenju jetre pa nije niti čudno da pas nema baš apetit.
Ne bi bilo loše napraviti i KKS ( leuk,neutr,eritr,eoz)pa bi to event pojasnilo kojeg je uzroka takvo oštećenje (virusnog,bakterijskog).
Nažalost moram reći da ALP isto služi i kao tumorski marker.
Samo prema ovim nalazima može se posumnjati na toxično oštečenje ( dakle neki vid otrovanja event.pesticidima ili sl)ali opet, to se ne može znati bez KKS i UZV abdomena.
Što se tiče ishrane, mislim da je najbolje da se pas hrani isključivo samo Hepaticom i to ako treba i godinama.Od velike je važnosti da prima B vit(prvo injekciono a onda nastavi Plibexom bar 1 mj) i ima preparat koji se zove Legaphiton ( to je silimarin pa ako ne možeš doći do tog preparata onda humani silimarin(udarna doza 14 dana a zatim doza održavanja 2-3 mj).
Eto, nadam se da te nisam ustrašila.Jetra je regenerabilna i mogla bi se oporaviti kroz par mjeseci.Javi se svom veterinaru da se dogovorite o daljnjem liječenju.
Poslednja izmena: 02 avg 2011 08:54 od pasbig.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: katarina

Odg: Pas ne jede 02 avg 2011 10:09 #1354

  • katarina
  • katarina's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Molim vas,pomozozite mom drugu.Danas mi ne igleda,baš,dobro,deluje umorno,ali sam uspela da ga nahranim.Tek sad sam videla Vaš odgovor,toliko sam smušena.Rađena je i kks i test na pankreas i tu ničega nema,ali je biohemija pokazazala oštećenja.Hvala Vam na savetu,ali sam dosta uznemirena,zbog gubljenja na težini mog kuce.Pokušaću da razgovaram sa veterinarom,inače idemo na merenje svaki drugi dan.Terapija je prepisana od strane veterinara iz grada,koji je dosta udaljen,takođe je predložena kontrola za mesec dana.
Poslednja izmena: 02 avg 2011 10:22 od katarina. Razlog: nisam videla dati odgovor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pas ne jede 02 avg 2011 10:53 #1355

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Slobodno reci svom veterinaru o ovoj terapiji koju sam predložila.
Mislim da bi pas trebao na svakodnevne infuzije.Kod jetrenih bolesti,opći umor psa je simptom tako da će on biti umoran sve dok se enzimi ne počnu smanjivati.Ima li neki bliži vet koji bi mogao staviti intravenoznu kanilu i da u njega ideš svaki dan na terapiju.Naravno prema stanju organizma uvode se potrebni lijekovi,ali vit B i ost vit,infuzije i silimarin ne bi smjeli izostajati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: katarina

Odg: Pas ne jede 02 avg 2011 14:36 #1356

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Mislim da bi trebala uraditi ultra zvuk kao sto je pasbig vec napisao...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: katarina

Odg: Pas ne jede 10 avg 2011 21:55 #1384

  • katarina
  • katarina's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Mnogo vam hvala na savetima,ali moram reći,da vet,mog psića,Tedija,je bio skeptičan prema njima,pa ih je ostavio kao mogućnost.Molim Vas za savet,kako ja mogu pomoći kuci ishranom i možda,eventualno nekom jednostavnom terapijom.Molim Vas,da mi pomognete,jer sam u veoma stresnoj situaciji već dosta vremena,jer ne znam ni ishod bolesti,niti kako je do nje ,uopšte došlo,a ni kako da pomognem.OPIS STANJA psića od 30.jula:na merenju je do juče imao težinu 8400gr,a kada je ustanovljeno oštećenje jetre,imao je 7700gr.Umor se i dalje manifestuje,ali u mnogo blažem obliku.Imam mnogo nedoumica u vezi ishrane.On ne jede sam,već iz ruke ili uz blag dodir na ogrlicu.Ne odbija hranu tj.ne izbacuje iz usta.Moje pitanje bi se odnosilo na raspored obroka po energetskoj vrednosti i učestalosti hranjenja.On jede preporučenu hranu od strane veta,gde su rađene analize,a to sam sve napisala na početku.Dajem mu još i sirovo pileće belo meso,a i u vezi toga ,ne znam,da li grešim.Hranim ga 5-6 puta dnevno u manjim obrocima,ali ne kontrolišem gramažu obroka.Ishrana mu se sastoji od sirove pileće beline,kuvane piletine,kuvane šargarepe,mladog kravljeg(neposoljenog)sira,surutke i granula Hepatic,koje kombinujem,skoro uz sve obroke.Da bih postigla dobre rezultate,a i da bih mogla kontrolisati stanje mog Tedija svakodnevno,molim Vas da me posavetujete.Napominjem,da ne povraća i feces je savršen.Pije vodu,kao i pre bolesti,idemo u šetnju dva puta dnevno,igra se sa decom,ali se izvestan,blag umor primećuje.Beonjače su u redu.Idemo na merenje svaki četvrti dan.UZ ću moći da uradim,tek posle kontrole,ako bude potrebno,nakon mesec dana,jer u blizini nema mogućnosti.Mnogo Vam hvala u napred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box