Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Pas ne jede

Pas ne jede 22 jul 2011 13:15 #1253

  • katarina
  • katarina's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Moj pas trogodišnji Shih-tzu,se razboleo 2.jula.Svu noć nije spavao/što se ne dešava/,pa sam ga odvela kod vet.,koji je konstatovao blago povišenu temperaturu.Kroz dva dana,na nogicama su se pojavile ozlede od "popinih prasadi".Veterinar mu je aplicirao antibiotike i zbog povreda nogica,a i početnog bronhitisa-7 dana.Od 3.jula pas ne jede ili pojede koji zalogaj.Ponašanje psa je uobičajeno,veseo je,ide u šetnje,obavlja fiziološke potrebe,koje su uredne,bez promena.Pije redovno vodu.POslednja tri dana sam ga hranila uz maženje,jeo je,ali je opet izgubio 200gr.Od 2.jula je težio 9100gr.,a danas ima 7900gr.Veterinar ne zna,šta se to dešava.Molim Vaše mišljenje i savet.Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pas ne jede 23 jul 2011 06:50 #1254

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Moguće je da je usled bolesti imao smanjen apetit pa samim tim i izgubio na kilaži. Pogotova sada kada su temperature visoke psi imaju smanjen apetit i mršave. Ako je on veseo, jede nešto, pije vodu, ne brini, a ako krene naglo da mršavi i da se pogoršava onda treba da se urade detaljnije analize.
Čistitze ga redovno od parazita i dajte mu neke vitamine u hranu zbog stimulacije apetita.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: katarina

Odg: Pas ne jede 23 jul 2011 09:12 #1257

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
mozda ne bi lose bilo, cisto informativno, barem trijas kompletan da se odredi.. jer ako je jos to OK pored ovoga sto se normalno ponasa to znaci da je vrlo vjerovatno samo zbog vrucine i promjene vremena..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: katarina

Odg: Pas ne jede 23 jul 2011 22:35 #1273

  • katarina
  • katarina's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Moj psić je počeo da jede,a motivisala sam ga sirovim belim pilećim mesom.Veter. je sumnjao na pankreatit,ali je zbunjivalo njegovo normalno raspoloženje.Svakodnevno proveravam težinu,a od juče je dobio na težini 200gr.Nadam se da će se sve dobro završiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pas ne jede 24 jul 2011 08:17 #1275

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
super... drago mi je..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pas ne jede 01 avg 2011 21:14 #1351

  • katarina
  • katarina's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
ote="Luis" post=1275]super... drago mi je Poštovani,moj psić je bolestan.Rađena je biohemija u eminentnoj laboratoriji,pas je pregledan i rezultat bio.hem.nalaza je:GOT 42,8(<43);GPT 816 (<89);AlP 379(<68);UREA 9,90 (<9)CREAT 49,7(<159),Glu,15(4,1-7);P-AM 77,5(<1260).Nalazi su od 28.o.m.Ja sam već zamolila za Vaše mišljenje,opisala sam slučaj,pre nedelju dana,a sada je stanje isto.Pas jede,kada ga hranim,ali sam ne uzima hranu,mada ga nije problem nahraniti;sam otvara usta.Preporuka veter. su granule Royal Canin-HEPATIC,kuvano pileće meso,pirinač,kuvana mrkva i surutka.Ovo poslednje,uopšte ne mogu da mu dam,a znam,da je to najbitnije.Dajem mu mladi sir sa malo surutke.Molim Vaše mišljenje,koliko je bolestan moj psić i kakva je prognoza ove bolesti.Možda mi date još neki predlog,jer on ne napreduje u težini/7800gr/,a u vreme prvog javljanja veter.,imao je 9100gr.Mnogo Vam hvala u napred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box