Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Gnojni iscedak iz vagine kujice

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 02 sep 2011 18:50 #1418

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Olimp wrote:
Kolege mislim da se ovde isuvise lako postavljaju dijagnoze!Ne zelim da neko misli da ga vredjam ali moram da napisem par stvari a istovtemeno cu dati i svoje misljenje o problemu:
Sanse da kuja od pet meseci ima piometru su ravne nuli(naravno naucili smo da u svemu postoji izuzetak u praksi ali opet po meni isuvise rano);
Iscedak iz vagine ne mora biti samo ginekoloski problem vec i urinarni tako da mi nije jasno preporuceno davanje oxitocina dok se ne potvrdi problem sa matericom ili bar da se vidi da li je kuja otvorena;
Zatim davanje antibiotika tri dana bez obzira sto je kolega davao unazad par dana ab-jer ako ste sigurni da ce linkospektin resiti stvar zar ne bi trebalo davati bar 5-6 dana;
Ovo se odnosi i na mene zato sto sam u jednom postu naveo doze a mislim da to ne bi trebali pisati javno zbog zloubotrebe i nesavesnog lecenja;
Po meni moze da se radi o dve stvari:
1.Urinarna infekcija koja duze traje i koju mislim da je najbolje resiti ciprocinalom ili nekim cefalosporinom u ovom slucaju posto duze traje i davanje nekog uroantiseptika kao sto je rovatinex.
2.U pubertetnom periodu desava se kod nekih kuja da vagina zauzme takav polozaj da oticanje mokrace nije potpuno te se zadrzava i dolazi do vulvovaginitisa,sto prestaje sa prvim teranjem.I ovu situaciju treba leciti kao i prethodnu.Ovo naravno podrazumeva da se proveri da li je kuja otvorena kako bi se eliminisao problem materice a imamo finansijski momenat koji suzava opcije.

Nadam se da nikog nisam uvredio,nije mi bila namera i kolega javljate sta se desava.poz

Hvala ti na trudu!
Ni meni nema logike da se radi o endometritisu ili piometri kod tako mlade kuje. U pitanju je ženkica akite, vlasnik planira da je pari tako da ovarihisterektomija ne dolazi u obzir.
Kujica ima i dalje iscedak i posle 6 dana antibiotske terapije amoksicilin-klavulanska. Pokušaću da promenim antibiotik, da dajem hinolone... Šta mislite kolike su šanse da ima potomstvo, mada ne znamo odakle je infekcija?

Kateter nikada nisam uvlacio kuji, a yanima me kako da proverim da li je kuja otvorena?
Poslednja izmena: 02 sep 2011 18:52 od labovet81.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 03 sep 2011 06:42 #1419

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Da li se bar malo smanjila kolicina iscedka?A da li moze imati potomstvo to sad ne mozemo znati bez sigurne i resive dijagnoze.Za uvlacenje katetera cu poslati privatnu poruku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 05 sep 2011 09:16 #1420

  • mastervet
  • mastervet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 38
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
o.k.naravno da treba postojati borba misljenja oko terapija ,medikamenata,pristupu pacijentu i .........,upravo tome su namenjeni forumi pa i ovaj nas-veterinarski,konsultacije,razmene misljenja,iskustva sa terena i klinike.Postavljanje dijagnoza u ovoj nasoj virtuelnoj klinici je vrlo nezahvalna stavka-ako smo i uspeli na osnovu sturih anamnestickih podataka(maca je bolesna jer nece da jede..:woohoo: )da postavimo pravu dijagnozu to je odlican rezultat za nas doktore.Sto se tice propisivanja terapija (priznajem da sam i ja ponesen dijagnozama to cinio :sick: )u ovoj virtuelnoj klinici slazem se da ne treba pisati i doze (ako nisi siguran uvek postoje vademekumi a i google)zbog zloupotreba --stoga mislim da bi admin takve postove trebao banovati :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 05 sep 2011 15:35 #1421

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
slazem se sto se tice doza i terapija opcenito... nego, ukoliko mislite da se radi o uroloskim problemima, sto je vrlo moguce, kakve su sanse da se propisu odgovarajuci aminoglikozidi? oni su dosta dobri u te svrhe iako imaju svoje nezeljene efekte..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 06 sep 2011 12:58 #1424

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Prije 2 mjeseca sam operirala kuju sa piometrom, bila je stara 5,5 mjeseci.Stafordski bull terijer 11 kg prije op.,9,8kg iza op.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 07 sep 2011 07:33 #1425

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Pre sam za cefalosporine zato sto mogu duze da se piju(ja ih recimo koristim kod koze kada terapija duze traje) a da ne razmisljate o stvaranju rezistencije ili o nezeljenim efektima aminoglikozida(kod duzeg davanja).Opet ovo su moja iskustva,sto ne znaci da i druga nisu tacna.
Za pasbig:Deluje mi da se osecate prozvanim mojim postom,lepo sam napisao da mislim da su sanse ravne nuli ali i nesto jos u zagradi...!!!Opet pitam ako ste vi imali slucaj piometre sa 5,5 meseci znaci li da je svaki vulvarni iscedak piometra?Pitanje za vas slucaj,kada je ta kuja usla u prvo teranje?
Pitanje za ostale kolege,u kom uzrastu pasa i macaka ste imali najranije piometru?Ja sa 18 meseci kod persijske macke.poz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box