Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Gnojni iscedak iz vagine kujice

Gnojni iscedak iz vagine kujice 26 avg 2011 20:07 #1403

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Kolege, lečim kujicu staru 5 meseci koja ima belo-žućkast iscedak iz vagine već duže vremena. Nisam u mogućnosti da uradim bris iz finansijskih razloga. Nisam se sreo sa iscetkom kod tako mlade kujice. Inače kujica nema druge simptomee, osim što vlasnik kaze da je kad je imala oko 2-4 mesecaa češće mokrila. Dajem joj sinulox tablete dva dana, ali još uvek nema pomaka.
Da li neko ima neki savet?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 29 avg 2011 21:19 #1410

  • Luis
  • Luis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 4
  • Karma: 0
da li postoji mogucnost za ispiranje pomocu nekog manjeg katetera?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 30 avg 2011 15:04 #1414

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Ne znam šta reći, kujica je mala, a ne znam odakle gnoj potiče, evo sad je već 7. dan ,a ona još uvek ima iscedak u velikoj količini, ne znam šta više da joj dam, davao sam panklav i ništa. Dao bih joj enrocin , ali on utice na razvoj skeleta, ne znam da li će joj enrocin naškoditi s obzirom da se još razvija?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 31 avg 2011 06:27 #1415

  • mastervet
  • mastervet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 38
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 0
oxitocin-0,5do1.ml u zavisnosti od t.m.,posle 1-2h 2ml prednizolona + 1 do 2ml linco spectina i/m i tako 3 dana B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 02 sep 2011 09:22 #1416

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Nije bris za bakteriološku pretragu ovdje od neke važnosti.Najvjerovatnije se ovdje radi o endometritisu(hormonalnom), a to se može potvrditi krvnim nalazom.Ako niste u mogučnosti raditi krvne pretrage,savjetujem da se kuja ipak stavi na enrofloxacin injekciono i na 3. ili 4. danu terapije uradi ovariohisterektomija.Neće enrofloxacin uraditi ništa loše ako ga date 5-6 dana.Na dan operacije benzilpenicilin/streptomicin, a iza terapije enrofloxacinom možete nastaviti cefalexinom ako je potrebno.Ova terapija je kod mene najčešće uspijevala bez ikakvih komplikacija.Nemojte ovakvo stanje predugo odugovlačiti da se ne razvije piometra,ako več i ovo nije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Gnojni iscedak iz vagine kujice 02 sep 2011 13:34 #1417

  • Olimp
  • Olimp's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Kolege mislim da se ovde isuvise lako postavljaju dijagnoze!Ne zelim da neko misli da ga vredjam ali moram da napisem par stvari a istovtemeno cu dati i svoje misljenje o problemu:
Sanse da kuja od pet meseci ima piometru su ravne nuli(naravno naucili smo da u svemu postoji izuzetak u praksi ali opet po meni isuvise rano);
Iscedak iz vagine ne mora biti samo ginekoloski problem vec i urinarni tako da mi nije jasno preporuceno davanje oxitocina dok se ne potvrdi problem sa matericom ili bar da se vidi da li je kuja otvorena;
Zatim davanje antibiotika tri dana bez obzira sto je kolega davao unazad par dana ab-jer ako ste sigurni da ce linkospektin resiti stvar zar ne bi trebalo davati bar 5-6 dana;
Ovo se odnosi i na mene zato sto sam u jednom postu naveo doze a mislim da to ne bi trebali pisati javno zbog zloubotrebe i nesavesnog lecenja;
Po meni moze da se radi o dve stvari:
1.Urinarna infekcija koja duze traje i koju mislim da je najbolje resiti ciprocinalom ili nekim cefalosporinom u ovom slucaju posto duze traje i davanje nekog uroantiseptika kao sto je rovatinex.
2.U pubertetnom periodu desava se kod nekih kuja da vagina zauzme takav polozaj da oticanje mokrace nije potpuno te se zadrzava i dolazi do vulvovaginitisa,sto prestaje sa prvim teranjem.I ovu situaciju treba leciti kao i prethodnu.Ovo naravno podrazumeva da se proveri da li je kuja otvorena kako bi se eliminisao problem materice a imamo finansijski momenat koji suzava opcije.

Nadam se da nikog nisam uvredio,nije mi bila namera i kolega javljate sta se desava.poz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box