Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Uvecana zlezda na vratu psa

Uvecana zlezda na vratu psa 03 okt 2011 12:33 #1436

  • Retriver
  • Retriver's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pre par dana sam na vratu psa, sa desne strane primetio uvecanu zlezdu.

U pitanju je zlatni retriver, star 5 godina, muzjak. Da li ovakva pojava tretira na odredjeni nacin? Pas ne pokazuje bilo kakve probleme ili bolove.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Uvecana zlezda na vratu psa 03 okt 2011 15:11 #1437

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Gdje na vratu?Može li slika,da nije slinska žlijezda?!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Uvecana zlezda na vratu psa 03 okt 2011 16:33 #1438

  • Retriver
  • Retriver's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Zapravo je sa leve strane. Nalazi se odmah ispod glave, ispod vilice, na levoj strani vrata. Velicine je male loptice.

Probao sam da uslikam ali se zbog dlake ne moze lepo videti. Tesko ju je uociti uopste bez dodira.


Verovatno ste u pravu. Procitao sam sledeci tekst:

SIALOADENITIS (UPALA SLINSKIH ŽLIJEZDA)

Simptomi: Kod akutne upale zaušne žlijezde javlja se jednostrano ili obostrano otok, povišenje temperature, bolnost, nakrivljenost i ispruženost glave, teško žvakanje i gutanje.
Kod hronične upale žlijezda je otekla, bezbolna i tvrde je konzistencije. Životinja obično nema smetnji prilikom gutanja.
Kod upale podvilične i podjezične žlijezde dolazi do bolnosti i otoka. Kod podvilične su znaci bolesti kao i kod upale podušne žlijezde. Kod upale podjezične žlijezde životinja očituje smetnje pri kretanju jezikom.

Liječenje: Odmah početi s antibioticima. Psu treba davati mekšu hranu. Na mjestu upale stavljati tople vlažne obloge, a kasnije i masti koje pospješiju resorpciju. Ako dođe do gnojenja potrebno je apsces (ognojak) liječiti hirurški.

Pretpostavljam da je u pitanju hronicni oblik upale, zlezda je otekla ali bezbolna i nismo primetili bilo kakve probleme prilikom gutanja.

Da li je i prilikom hronicne upale neophodno poceti sa odredjenim antibioticama?

Hvala puno!
Poslednja izmena: 03 okt 2011 16:53 od Retriver.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Uvecana zlezda na vratu psa 03 okt 2011 17:28 #1439

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Mislim da je najbolje da odvedes psa kod veterinara, ne mora znaciti da je to, moze biti i neki apsces, hematom, upala limfnog čvora, neka lokalna reakcija....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box