Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Koker spanijel mokri gde ne treba

Koker spanijel mokri gde ne treba 27 nov 2011 23:36 #1518

  • bobi8
  • bobi8's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Molim nekoga da mi pomogne savetom.
Naime, imam koker spanijela starog 5 meseci, i pored saveta strucnjaka nisam uspeo da ga naucim da fizioloske potrebe izvrsava napolju, takodje je hiperaktivan i sve zivo mi je iscepao i izgrizao po kuci. u svemu sam uporam ali nikako ne dobijam rezultate pa cak ni minimalno poboljsanje. Kod mene je 3 meseca, bijem ga ko vola u kupusu, ali dzabe.:( :( :( :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :( :( :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom 29 nov 2011 12:32 #1519

  • rosevalley
  • rosevalley's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Neznam na koji naćin tučete psa u kom momentu i kako.
Generelno se psi ne tuku! :angry:

Pas ima 6 meseci (to jest on je već u pubertetu).

Ima razne načine koje se koriste - no svaki odgajivač bi trebao več da nauči štene na toaletu.
Teško je, jer verovatno ste ga tukli i verovatno gurali njušku (odvatno) u gomilicu?
S tim se psu daje do znanje da je nešto pogrešno uradio - možda i ne treba da obavi nikako posao, pa pošto je zbunjen - ustvari i nezna šta treba da u radi.

Kazna treba da se odradi u roku od """ 3 SEKUNDI """ posle tog vremena, pas nemože da poveže stvar i zašto dobija "batine".

Pravilno: U momentu kad vididet da pas želi da obavi on se uzvrpolji i kruži (uglavnom obavlja posle jela do ili više od 20 minuta nakon jela). Uzmite ga i izvedite ga napolju na mesto određeno, gde želite da obavi toaletu. Dok je u toku da obavlja recite neku reč koja treba da oznaći tu radnju i tu reč uvek govorite kad obavlja toaletu (koliko god smešno za vas) Kad je obavio - obavezno pohvaliti i reči jednu reč kao: dobar + ime, bravo +ime....i pomazite ga po glavi.

Neki psi sporije neki brže uče. Na vama je da budete EKSTRA strpljivi i doslednji.

Drugo pravilo: Ne hraniti psa kasno uveče. Poslednji put hraniti i napojiti do 17 ili 18 h. Posle toga odvesti napolju ili na šetnju (to je to).

Do vas je da se naviknete na potrebe psa. I molim vas ne tucite životinje - stvarno nema smisla. Hvala unapred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ševo

Odg: Problem sa psom 29 nov 2011 12:44 #1520

  • rosevalley
  • rosevalley's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
ah još da dodam u vezi što je hiperaktivan. To je i normalno, pošto je još mlad pas pun energije.
Ja neznam da li je pas ostavljen duže vreme sam. Neznam da li živite u stanu ili kuću. Da li ste celodnevno zaposlen ili ima uvek neko kod kuće.

Stvar je u tome da pas koji je sam ili zapostavljen ili nema aktivnosti, nalazi sam šta treba da radi da bi svoju energiju potrošio.

Znaći, više aktivnosti zajedno s psom, šetnje, agility možda, igre, igračke.

Pas je društveno biće - živi u čoporu. Suprotno od hrčka, koji je dovoljan sam za sebe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ševo, Suncica

Oglasi za posao

veterina.info fan box