Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: problem sa ishranom steneta

problem sa ishranom steneta 11 jan 2012 02:16 #1613

  • agapeusi
  • agapeusi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Interesuje me koji problem stene nemackog ovcara, staro nepuma dva meseca, ima kada uvek posle obroka povrati deo hrane? U odnosu na ostale stence zaostaje u razvoju, mirmije je, ne igra se toliko ali je izuzetno brzo i okretno. Najvise se ukunja,to je pravi izraz, posle obroka. Svi ga tuku, retko daje otpor, pa cak i majka. U leglu je bilo pet steneta a sada su ostala dva, od kojih to jedno sa problemom.
Unapred hvala na odgovoru i gde da potrazim pomoc u Nisu, ako je potrbna. Pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: problem sa ishranom steneta 11 jan 2012 07:23 #1614

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Pokušaj mu davati manje količine obroka, češće u toku dana. KAkva mu je stolica, da li ima redovnu? Jel si mu dao ya gliste i koliko puta od kako se rodio?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: agapeusi

Odg: problem sa ishranom steneta 11 jan 2012 12:53 #1615

  • agapeusi
  • agapeusi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Jede vise puta u toku dana 3-4, granule femily, do pre neki dan je i pila majcino mleko. Sto se stolice tice, ne znam koliko je redovna jer to majka redovno cisti ali sto smo videli stolica izgleda normalno. Tableticu za ciscenje je popila 51. dana, po savetu veterinare, jer je majka na polovini trudnoce ciscena. Mislim, po celokupnoj situaciji, da ima problem sa gutanjem. Uvek jede polako i sve zvace. Sta to moze da bude?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: problem sa ishranom steneta 12 jan 2012 15:05 #1618

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
da bismo zajedno dosli do odgovora o cemu se radi, odnosno da li se radi o onom na sta mislim (a to je urodjeni megaezofagus) trebaju mi odgovori na sljedeca pitanja:

koliko prodje vremena otkada uzme hranu dok je ne povrati?

kako povraca, sa naporom/bez njega/u luku kao fontana?

da li sadrzaj ima kiseo miris, na zeludacnu kiselinu?

ako uzima mlijeko, da je zgrusano kada ga povrati?

da li ste primijetili prosirenje sa lijeve strane vrata nakon obroka, kojeg inace nema i koje nestane nakon sto stene povrati?
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: agapeusi

Odg: problem sa ishranom steneta 13 jan 2012 14:52 #1622

  • agapeusi
  • agapeusi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Evo sada mogu tacno da vam odgovorim na sva pitanja, posto smo ispratili dva obroka:
-brzo posle obroka, a to znaci par minuta posle uzimanja hrane i tada obavezno pojede to sto je povratila, nakon toga se ukunja, i kenjkavo se ponasa( to je jedino pravi izraz, posto ne mogu da kazem da cvili jer to nije). to traje nekih pola sata i nastavlja sa veselim ponasanjem sto podrazumeva da veselo trci, igra se i juri ka seledecem obroku kada za to dodje vreme( ako je bitno ne odbija hranu cak je i radosno trazi). Ako vam je bitna i informacija sledeca: manji problem ima sa kasastom hranom ili zatopljenim granulama a veci sa suvim granulama, koje uvek gricka a ne guta, ali i u jednom i drugom slucaju povrati hranu.
-prilikom povracana, sedne i samo povrati ispred sebe.
-ne mogu da kazem da ima kiseo miris na zeludacnu kiselinu, ali je sadrzaj uvek penas prljavo bele boje.
-majcino mleko nikada nije povratila, obicno mleka joj ne dajemo, jedino jogurt pije i ne povrati ga zgusano.
-prosirenja na vratu nema, nista vidljivo ni opipljivo.
Mislim da sam vam podrobno odgovorila,opisava sva pitanja. Ako vam treba jos neki odgovor, tu smo. Unapred hvala i sa nestrpljenjem ocekujemo vas odgovor.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: problem sa ishranom steneta 13 jan 2012 17:46 #1627

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
bilo bi mi drago da se ukljuci jos neko od kolega, da da svoje misljenje, ali na osnovu ovog sto sam dosada cuo posumnjao bih na problem sa jednjakom, bilo da se radi o prosirenju jednjaka udruzenom sa atonijom (mlitavoscu) ili o urodjenom megaezofagusu...u prilog ovoj mojoj sumnji govori to sto sa tecnom i rjedjom hranom problema nema...

sad, sta mozete da uradite?
prognoza nije bas ruzicasta, tj. mislim da nekog posebnog oporavka i lijecenja tu nema, u smislu da cete nekom terapijom odjednom i trajno rijesiti to stanje...
prijedlog je sljedeci: hranu, koja treba da bude tecnija, po mogucnosti kasasta, treba da mu dajete sa povisenog mjesta (da li ce to biti stepenica, nesto sto bi imalo formu malih merdevina ili nesto slicno, manje je bitno), cime bi se obezbijedilo da uzeta hrana sklizne u zeludac pod uticajem sile zemljine teze (jer pas dok je uzima mora da podigne prednji dio tijela i na taj nacin hrana ide prema zelucu, i bez pokreta misica u zidu jednjaka)...
u krajnjoj liniji, posto stene vec jede samo, isprobajte da ga odmah po uzimanju hrane podignete na zadnje noge, i tako drzite par minuta (dok hrana ne stigne u zeludac), pa cete vidjeti da li ce poslije toga povracati...
toliko zasada, javite rezultat ;)
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: agapeusi
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box