Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: krvarenje kuje

krvarenje kuje 11 feb 2012 19:45 #1682

  • boxer
  • boxer's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
pomoc!! kuja stara 5godina je pre 5 mes.parena i imala 8steneta.Stenci su bili uginuli,a kuja je tretirana posle okota. danas je pre podne kad je mokrila malo sa mokracom imala krvi, da bi popodne dok je mokril isla krv! (kuja je u toplom).znam da se blizi vreme parenja ali mi se ovako nesto nije do sada desavalo.ona je vesela i jede normalno.pomoc
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: krvarenje kuje 12 feb 2012 09:03 #1688

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Treba da je odvedeš kod veterinara da utvrdi uzrok. Ako je krvarenje obilnije mora dobiti terapiju i infuziju kako ne bi uginula.
Može biti neka teška infekcija mokraćnih organa, krvarenje iz materice, trovanje otrovom za pacove, piroplazmoza.... NAjbolje otići kod veterinara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: krvarenje kuje 12 feb 2012 14:09 #1692

  • goxyvet
  • goxyvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Obzirom da je kuja sezonski monoestricna zivotinja, postoji mogucnos da je u proestrusi i da je prokrvarila. Obrati paznju da li ima kapljica krvi dok sedi ili na dlakama oko vagine. Rekao si da je imala pre 5 mes. stence, znaci da bi logicno bilo da je sada u zimskom ciklusu. Ako se drzi vani , takve kuje imaju uredno dva ciklusa godisnje. Ako ima krvi samo dok mokri, znaci da joj je urinarni sistem uzurpiran, detaljnim pregledom veterinar ce otkriti da li je u pitanju besika, mokkracni kanali, bubrezi....Pisanje na tu temu bez rezultata pregleda urina, hematoloske slike i ultrazvuka je dosta neozbiljno i povrsno. Sem urinarnog sistema i TVT tumor moze da krvari ako se nalazi u vagini, a rekao si da je parena bila. Tako da postoji mogucnos da ga je dobila od muzjaka. Detaljan pregled i anamneza put su do konacne dijagnoze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box