Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: mekana stolica/proliv

mekana stolica/proliv 12 feb 2012 10:36 #1690

  • MilenaM
  • MilenaM's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Nadam se da mi neko moze prosiriti vidike...Moj pas (mesanac, zenka, stara 4 godine od prekjuce:P ) ima mekanu stolicu/proliv od pocetka godine.
Nisam sigurna o cemu se radi. Sada je jos i zelena ...Da li od canikur paste? Ili brokolija?

Da li je moguce da ovi problemi mogu nastati zbog zaledjenih kostiju/hrane koje pronadje napolju, i na koje nasrce najstrasnije? Vec danima smo okovani snegom, i spremam se da sutra njenu stolicu nekako dobacim do laboratorije da se proveri ima li parazita...
Poslednja izmena: 12 feb 2012 14:09 od MilenaM.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: mekana stolica/proliv 12 feb 2012 14:16 #1693

  • goxyvet
  • goxyvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Premalo informacija cak i za savet. Da li je pas vakcinisan, ciscen od parazita, sta jede kuci, kakve su to zaledjene kosti u kojoj kolicini ih pojede. Konzistencija stolice moze da zavisi od hrane, prisustva parazita.... Nije normalno da toliko dugo ima retku stolicu. Ono sto se moze uraditi na slepo je ciscenje od parazita i par dana dijetalnih obroka, eventualno neki probiotik da se da. Ako nema poboljsanja kod veterinara na ozbiljan pregled i dijagnostiku do resenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: MilenaM

Odg: mekana stolica/proliv 12 feb 2012 14:20 #1694

  • MilenaM
  • MilenaM's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
zdravo & hvala

da, vakcinisana, ciscena od parazita; poslednjih nedelju dana joj dajm samo kuvani pirinac sa piletinom i povrcem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: mekana stolica/proliv 13 feb 2012 07:57 #1698

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Kosti ne treba uopšte davati, a naro;ito ne zaleúene, a ako veá dajeő kosti onda neka to bude povremeno i u manjim količinama. Ako proliv traje duže treba otići kod veterinara kako bi dao terapiju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: mekana stolica/proliv 14 feb 2012 17:05 #1710

  • Gildor
  • Gildor's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 34
  • Primljeno zahvalnica: 2
  • Karma: 2
A koja je logika psu ne davati kosti?! To mi nije jasno, zašto uskratiti životinji ono što mu je priroda predodredila kao stvar koju MORA da "konzumira"? Kao da kravi uskratimo seno. Ili sam ja ,možda, učio pogrešnu školu....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: mekana stolica/proliv 15 feb 2012 06:24 #1713

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Gildor wrote:
A koja je logika psu ne davati kosti?! To mi nije jasno, zašto uskratiti životinji ono što mu je priroda predodredila kao stvar koju MORA da "konzumira"? Kao da kravi uskratimo seno. Ili sam ja ,možda, učio pogrešnu školu....

Zato što na tržištu postoji dosta hraniva koja će im zameniti ono što je korisno iz kostiju, a konzumiranje kostiju može imati više štete nego koristi. Većina zatvora kod pasa je zbog ishrane kostima, a i povrede usled zabadanja kostiju mogu da nastanu, zato ne vidim razlog da neko rizikuje. Kosti nemaju hranljivu vrednost kao što misle oni koji hrane kostima.
Moj pas ne jede kosti i sasvim je ok.
Poslednja izmena: 15 feb 2012 06:30 od labovet81.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box