Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Zashtita protiv komaraca

Zashtita protiv komaraca 23 mar 2012 15:24 #1937

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
U mome gradu(Podgorica) bukvalno vlada epidemija Lajshmanioze. Nema dana da mi neko ne kazhe da mu je pas obolio :woohoo: Ja psu stavim Scalibor pochetkom marta pa do novembra(promijenimo dvije). Da li je to dovoljna zashtita ili ima josh neshto shto bi se moglo uraditi preventivno?
Poslednja izmena: 23 mar 2012 15:26 od Mirella.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zashtita protiv komaraca 23 mar 2012 17:49 #1940

  • pasbig
  • pasbig's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 43
  • Primljeno zahvalnica: 12
  • Karma: 4
Sa Lišmanijom imam preko 15 god iskustva pa ako nekoga nešto konkretno interesira može mi se javiti porukom.Inače,na našem tržištu priznata su dva preparata kao repelenti za komarce a to su Scalibor ogrlica i Advantix ampule.Oba su preparata vrlo kvalitetni ali u praksi susrečem slučajeve kada Scalibor nr štiti dovoljno protiv buha i nekim psima (mladi psi,manje pasmine,dermatološki osjetljiviji,atopičari...)uzrokuje opadanje dlake oko vrata i posvjetljenje pojasa dlake.Neki su psi također osjetljivi na Advantix (slinjenje,snuždenost,pojačano češanje...),no to ne možemo znati dok se ne proba.Naravno da niti to nije 100% garancija ali to je za sada uz uobičajene metode dezinsekcije najbolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zashtita protiv komaraca 23 mar 2012 22:49 #1944

  • Mirella
  • Mirella's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 1
Hvala. Koliko znam ne smiju se kombinovati Scalibor i Advantix?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Zashtita protiv komaraca 23 mar 2012 23:25 #1946

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Pravilo koje se odnosi na pesticide je da se ne kombinuju. Postoji sinergizam( zajednicko delovanje) vise supstanci, pa se to po nekad koristi, ali samo u pouzdano proverenim kombinacijama.
Ne kombinuju se ni pesticidi(ono sto ubija stetocine) sa repelentima.
Sad u novije vreme postoje preparati u kojima kombinuju sve i svasta. Pa kad iskombinujete 2 ili vise preparata koji u sebi imaju sve i svasta, vasa zivotinja postane zamorce za ispitivanje nezeljenih efekata preparata.
Koleginica ima pristup svim tim preparatima iz prve ruke, pa moze da pogleda sta je sve tu strpano.
Ja sam uopsteno napisao ukratko o medicinskom delu koji se odnosi na ovu problematiku.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 23 mar 2012 23:28 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box