Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Problemi sa dobermanom

Problemi sa dobermanom 26 mar 2012 08:12 #1953

  • zorangagic
  • zorangagic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Moj doberman je braon boje i ime mu je Bruno, Bruno je star četiri godine. Problem koji imam je malo stariji oko godinu dana se borim sa tim. Bruno ima izrasline na kukovima koje su debele i u prečniku oko dva centimetra, izrasline nemaju dlake i u letnjem periodu su čvršće nego zimus što su bile. Mažem ih sa ( mislim da se mast zove flogocid ili tako nekako ) Trudim se da mu nedajem hranu koja u sebi ima svinjetine tj to se odnosi na hranu koja ostane od nas. Uglavnom ga u zadnjih godinu dana hranim sa granulama ali ih on baš nevoli i nerado ih jede same pa mu ih zato mešam sa hlebom i ostatcima hrane. Doskora sam mu davao arovu hranu ali mi je jedan veterinar rekao da ta hrana nije dobra pa sam kupio Darlingovu hranu kao ta je bolja. Jako mi je žao što mi je pas sa tim čvorovima pa nemogu da ga vodim na izložbe pošto je to jako ružno. Trenutno sam na poslu pa nemam ovde njegovih slika ali kada odem kući staviću i slike da se bolje vidi. Usput veterinari koje sam pitao za to kažu da je to zbog načina ishrane.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 26 mar 2012 15:45 #1954

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Na cemu lezi taj pas? Na kojoj podlozi spava najcesce?
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 26 mar 2012 19:02 #1955

  • zorangagic
  • zorangagic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
pas spava na betonu jer tako on hoće ja nemogu da ga nateram da spava na nečemu mekanom kada neće i kada je bilo jako hladno on je spavao na betonu u kotlarnici gde je prezimio. evo objavljujem i sliku kako to izgleda


DSC_0043.JPG
Poslednja izmena: 26 mar 2012 19:28 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 26 mar 2012 21:50 #1957

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Da, sam si rekao i dijagnozu.
Spava na tvrdom, nece na mekom = dekubitalna rana( dekubitus). Verovatno je tacno na delu gde je ispod odmah kost.
Tu nastaju iz razloga koje ne treba objasnjavati.
Ako lokacija promena tacno na zglobovima ( u ovom slucaju zglobovima kuka, mada je cesce na laktovima, ali je sve to isto), dekubitus je sigurno. Narocito ako je bilateralno( na obe starne na istom mestu).
Terapija moze biti ovaj opstepoznati Flogocid, ako je promenjeno mesto suvo i ne vlazi.
Ako se desi da pocne da vlazi i da se rana produbljuje ( moze se produbiti i inficirati), neophodno je ranu mazati povidon-jodom 10%.
Sve je ovo manje bitno od otklanjanja uzroka nastanka dekubitusa. Znaci, nekako mu se mora obezbediti mekanija i elasticnija podloga, i on se mora naterati da je koristi. U boksovima se to resava relativno lako. Uzima se ona gumena prostirka koja se u novije vreme postavlja na decijim i sportskim igralistima, a moze se kupiti u slobodnoj prodaji.Proizvodi se od recikliranih auto-guma i slicno. Odlicna je za ovu svrhu.
Ne znam kakav sistem drzanja ima ovaj pas, da bi se nesto slicno moglo izvesti kod njega.
Najradikalniji pristup lecenju ovakvih stanja je hirurski. Radi se retko, vrlo je efikasan, ali opet ostaje da se resi problem podloge i u tom slucaju.
Kao sto vidis, ovo nema nikakve veze sa hranom.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 27 mar 2012 06:51 #1958

  • zorangagic
  • zorangagic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Da verovatno je to samo neznam kako bi se to ponašalo da ga pustim da boravi samo na zemlji dali bi se nešto popravilo, imam tu mogućnost. Samo neznam kako ću onda da mu perem boks jer mi dvorište nije nešto veliko pa će mnogo da se oseća. Neznam dali bi mu pomoglo da mu u boks stavim gumu koja služi za transportne trake u fabrikama moram to probati da mu stavim da vidim dali ćemu to odgovarati. Reci mi kako da tražim tu podlogu za koju mi ti kažeš da bi bilo dobro da je stavim i ako znaš gde to mogu da kupim. Dosada se mast nije baš pokazala nešto čak se nije ni malo smanjilo pa zato ako znaš za neku drugu mast možda bih sa njom mogao probati do sada sam mu to mazao sa flogocitom i cinkvitaminskom ali ništa nije bilo bolje. Hvala ti na svemu do sada i nadam se da nisam mnogo dosadan sa svojim problemima. Zoran
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi sa dobermanom 27 mar 2012 09:14 #1960

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Moze ta guma od transportnih traka ako nije potpuno otvrdnula od starosti.
Tigar imas i u Kikindi, oni prave proizvode od reciklirane gume za sve namene. Probaj prvo kod njih.
Bilo sta je bolje od samog betona, mada i samo zemlja nije najsrecnije resenje, iz puno razloga.
Postoji i neka privatna firma u Kisacu, ali ne znam koliko ti je to daleko. Trazis podnu podlogu od reciklirane gume.
Mast koju jos mozes probati se zove Ihtiol-kamfor. Vrlo ruzno izgleda, jos ruznije mirise, ali je malo "agresivnija" od ovih sto si do sad probao.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box