Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: PAS PADA U NESVEST

PAS PADA U NESVEST 26 apr 2012 17:11 #2137

  • meegi
  • meegi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Imam stene staro 6 meseci.Kada sam ga uzela odgajivaci su mi rekli daje imao kasalj koji je izlecen ali cim sam dosla kuci pas je nastavio da kaslje.Isli smo kod raznih veterinara i svi su govorili da se ne cuje nista na plucima i da je to obican kasalj i prepisivali razne sirupe (prvi mu je davao antibiotike, drugi prospa, beli slez, baktrim...) dok mu nismo uradili rengenski snimak srca i pluca na kom su se videli paraziti(gliste ili crvi).Sa prepisanom terapijom od panklav tableta i mikodin sirupa psu je izlecen kasalj ali je poceo prilikom setnje da padau nesvest.Receno mi je daje to zbog tih parazita i da ima mali kapacitet pluca te prima nedovoljnu kolicinu vazduha pa prilikom zamaranja pada u nesvest...ali to je pocelo da se desava i prilikom igre- izgubi svest na 2-3 sekunde pa je povrati tako sto mu dajem vestacko disanje.Moram da napomenem da ga ne izvodim u duge setnje.Sta se to desava sa mojim psom i da li je moguce da ima srcanu manu kao sto su mi neki rekli, mada mi je cudno jer njemu pluca ne rade kako treba a ne srce?
Hvala na odgovoru
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: PAS PADA U NESVEST 26 apr 2012 21:53 #2140

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Mnogo je dijagnoza ovde strpano zajedno. Postoje paraziti koji deo zivotnog ciklusa provode u plucima. Postoji i parazit koji zivi u srcu.
Parazitski cvorici se mogu videti u plucima vrlo retko kod pasa. Takodje, postoji poseban parazit koji se razvija u srcanim supljinama, ali s obzirom na starost steneta, tesko da bi taj parazit dostigao velicinu koja bi bila jasna indikacija na rendgenskom snimku.Tako da bi ova varijanta sa "srcanim crvom" verovatno mogla da se iskljuci.
Koliko vidim u terapiji koju je dobijao, nigde se ne spominju lekovi protiv parazita. To je pod obavezno morao da dobija i to visekratno,
ako uzmemo da su zaista dijagnostikovani paraziti u plucima.
Psi jako dobro kompenzuju promene na plucima tako da ne padaju tako lako u nesvest usled smetnji u disanju.Potrebno je da citava pluca budu "razorena" migracijom parazita i upalnim procesom koji to prati. Sta je tacno vidjeno i koji obim promena na plucima, zna samo veterinar koji je gledao snimak.
Na sve to, neko se setio srcane mane...Na osnovu cega je to dijagnostikovano???
Malo pojasnjenje... Pluca sluze, normalno, za razmenu gasova, ali za pravilnu distribuciju tih gasova kroz telo, neophodan je pravilan razvoj i rad srca.
Vrlo je bitno da li je ciscen od crevnih parazita??? Tabletama ili pastom? Kad i cime???
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: PAS PADA U NESVEST 27 apr 2012 09:04 #2141

  • meegi
  • meegi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Zaboravih to da napisem da je uredno ciscen kod odgajivaca (i pastom prvo pa drontalom) a i kod mene.Ne mogu se tacno setiti koliko puta je ciscen kod odgajivaca(znam sigurno da je uredno posto me je i veterinar to pitao, pa sam zvala da proverim.I sad prilikom druge terapije panklava ponovo je ciscen i ponovljeno je ciscenje posle dve nedelje kao i do sad a razmisljam da mu sad ponovo dam drontal posto je proslo 2 nedelje od zadnjeg ciscenja.Kod mene je ukupno ciscen nekih 4-5 puta za 4 meseca.Moguce da su mu pluca "razorena" posto je on 4 meseca imao taj problem sa kasljem i te parazite i nije mogao da ih izbaci...I meni je bilo cudno kada su mi rekli da su to ili srcane mane ili srcani paraziti jer on prilikom rengen snimaka nije imao nista na srcu vec na plucima( doduse taj veterinar mi je rekao preko telefona, nije ga rpegledao).Osetim i ja kada mu stavim ruku na pluca da ne uvlaci lepo vazduh nego u prekidima...Idemo sledece nedelje za Bg da uradimo ekg, ultrazvuk i ako je potrebno ponovo snimanje srca i pluca.Da- na rengenskom snimku srca nije uoceno nista, vec na plucima je uocen kao presek parazita
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: PAS PADA U NESVEST 27 apr 2012 12:16 #2143

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
da li se pas zamara prilikom trcanja ili duze setnje? da li dahce,ubrzano dise i treba mu vremena da se povrati nakon sto trcite sa njim?
to bi bio znak da je problem u srcu (moze biti u vezi sa plucima, ali primarno sa srcem)...i to bi moralo da se desava svaki put kad se optereti duzom setnjom, trcanjem ili penjanjem uz stepenice...

vezano za gubitak svijesti mi jos nesto pada na pamet :blink: , ali prvo da iskljucimo ovo...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: PAS PADA U NESVEST 27 apr 2012 15:55 #2144

  • meegi
  • meegi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Prvi put se desilo nekih nedelju dana nakon prestanka kaslja ( zvucalo je kao da je pun slajma i non stop je kasljao i tesko disao zbog toga) kada sam ga izvela u setnju(do tada je retko izlazio napolju, samo kada bi pratili goste, bas zbog kaslja da se ne bi jos vise razboleo).Setnja je trajala nekih 10/tak min. uz stalno stajanje jer nije hteo da ide.Kada sam ga blago povukla pao je i izgubio svest na nekih 3sekunde.Ja sam mu, cim je pao dala vestacko disanje i blago ga tapkala po licu i odmah je dosao ksebi i kao da se nista nije ni desilo.Sada tacno vidim kada ce pasti u nesvest jer pocne da se klati.Na pocetku se to desavalo uglavnom prilikom setnji(setnje su kratke i blage/ne trci) ali je sada pocelo da se desava i kada pocne da se juri po hodniku(verovatno ima puno energije koju ne uybacuje nigde)ja to zovem psece ludilo jer skoro svi psi to rade.Nikada nisam trcala sa njim.Da, veoma se brzo zamara, sobzirom da je stene i to jos bull terijer.Kada smo isli uzbrdo(to je bio jedini put da je reljef malo tezi) jako se umorio i to sto kazete jedva je dosao do daha i na kraju je pao u nesvest. uvek mu tada srce ubrzano lupa.Malo mi je bilo cudno kada smo ga jednom prilikom kolima odvezli na breg(vrsac) trcao je, isao uzbrdo ali mu se nista nije desilo/mozda zbog vazduha?
To i meni nije bilo jasno jer ako je srce zasto njemu odmah bude bolje tj vrati mu se svest kada mu dam vestacko disanje...Duze setnje nije imao, uglavnom su to od 15-20tak minuta uz stalno stajanje, bez trcanja ili nekog veceg fizickog napora.U toku setnje gledam da ga okovratnik ne steze i da ga ne vucem...malo je cudno jer bas izbegavam da se jako umori i cim pocne da dahce ja stanem da se odmori
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: PAS PADA U NESVEST 27 apr 2012 15:58 #2145

  • meegi
  • meegi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
I da...bas cesto kao da krene da zeva ali ne skroz nego do pola(ali bas krene da zeva) i tako nekoliko puta u minutu 4-5 puta na dan
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box