Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Epilepsija kod pasa

Odg: Epilepsija kod pasa 02 mar 2013 14:33 #4192

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Tako cu i da uradim ,sad cu da ga stavim na vagu i izmerim :). Ako npr. ima preko 30 kg posto za mesec dana sigurno napredovao (2,3 kg) da mu dam 3,5 tablete ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 02 mar 2013 15:00 #4193

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Sad sam ga izmerio ,ima 34kg. Dacu mi 3.5 tablete.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 06 mar 2013 09:50 #4231

  • marko900
  • marko900's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 30
  • Karma: 0
Dao sam mu pre dva dana tablete protiv parazita, dva puta je kakio ali nista nije bilo. Ponovicu postupak opet za 10 dana pa da vidim. Pozdrav :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Epilepsija kod pasa 22 mar 2013 00:56 #4308

  • Jojana
  • Jojana's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pozdrav svima, moja retr isto pati od padavice za koju ne znamo uzrok, vrlo moguce da je prvobitni napad ( u uzrastu od 9 meseci) izazvan toplotnim udarom a kasniji da su udruzeni sa toksinima. Nikad nije gubila svest, nije joj isla pena i nije imala nekontrolisanog uriniranja. Vise je bilo samo grcenje misica gde ja cak pokusavala pomerati telo i ustati iz lezeceg polozaja, uvek bila svesna i poslusna koliko je mogla biti tipa dobro reagovala na recenice " Tu sam, mazim te, lezi, sad ce proci" Mozda deluje smesno ali mi stvarno primecujemo da svu energiju prenosimo na nju i deluje kao da apsolutno sve razume cak u tako teskim momentima. Naime, oduzih sad malo, prvi put smo sinoc imali napad koji je trajao sat vremena, prvi jaci nakon njega blazi sa kratkim pauzama izmedju napada, sve se desava nakon rektalne aplikacije diazepama i oralne aplikacije tablete kojoj nikako da uspem upamtiti ime. Tada se prvi put desava da urinira i prvi put da iz usta izlazi pljuvacka (pretpostavljam zbog nemogucnosti gutanja) nije pena. Manji napadi sa kratkim pauzama izmedju su pocinjali savijanjem glave prema tacnije stavljanjem glave pod i izmedju dve prednje sape, takav polozaj pravi prilikom svraba ili bola u uhu. Prethodni napadi nisu bili cesti, nikad svakodnevni. Dodacu da je u teranju nekad na sest nekad na deset meseci. Sad sam uzela advocate i tablete zamena drontala (imam problem sa pamcenjem imena tableta :whistle: ), ponavljacu tabletama na deset dana, a ako se ponovi slican sinocnjem nakon ovog ciscenja ne znam sta ciniti? Da li prihvatiti da je epilepsija koja prelazi u tezi stadijum pa sam tim pribeci jacoj terapiji?
Poslednja izmena: 22 mar 2013 00:58 od Jojana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Epilepsija kod pasa 02 jul 2013 17:56 #4505

  • MS PK
  • MS PK's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Mnogo volim zivotinje i citav zivot sam proveo sa njima, naravno sa psima najvise, i sada trenutno cuvam 3 odrasla psa, od toga jedan je u kuci sa mnom... Nasao sam pre dve nedelje jedno stene, baceno i morao sam da ga spasim sigurne smrti i to one najgore (da je bio novcanik sigurno ga nebih nasao). Bilo je baceno, izgladnelo skroz, oslabelo, napale su ga bile muve u nenormalnom broju i posejale larve na njemu. Hteo sam da ga odnesem kuci, oporavim , vakcinisem i udomom nekako.
Doneo sam ga kuci, polumrtvo tako reci, ocistio one larve, ispod se otvorila rana. Ranu sam ocistio hidrogenom i posolio malo tabletu antibiotika. Nekako je prezivelo tu noc i krenuo sam da ga hranim na silu i negujem rane. Pojavljivali su se i crvi cak, da ne pisam sad sve..Negovao sam ga tako, pocelo je da jede, da napreduje iz dana u dan ali se onda rana inficirala i glava mu je otekla. Vodio sam ga kod vetreinera i 3 dana je primalo penicilin jednom i streptomicin. Otok se povukao, ono je pocelo da jede kako treba i pocelo je da napreduje i da se oporavlja. Po zavrsetku terapije kuce je bilo dobro ali je pocelo da drhti, kao kad mu je hladno, u vecernjim casovima bas izrazajno i htelo je da zacvili kada bi se najelo. Preko dana bi bilo normalno po ponasanju i ishrani samo bi drhtalo tako kao da mu je hladno. Temperaturu nije imalo, a mozda cak ni dovoljno.
Poceo sam da mu dajem tableticu protiv glista (sumnjajuci na taj problem) dao sam mu u razmaku od 10dana 2puta po 1/8 tablete Dehinel plus (kazu da ide na 10kg a ono nema ni 1kg). Posle prve tablete u stolici je imalo parazite ali ne one klasicne kao spagete nego nekako sitne kao trunje od kokosovog brasna da se tako izrazim. Drugu dozu sam mu dao nakon 7-8dana i nisam primetio nista u izmetu.
Nakon toga, stene je pocelo da napreduje iz dana u dan bukvalno, pokazivalo je ogroman napredak, penjanje uz stepenice, setnja po ulici, igra, pocelo je da trckara i naravno izuzetan apetit je imalo. (Kazem ogroman jer je to sve u dve nedelje od tako reci mrtvog steneta)
Prekjuce sam ga nahranio, prosetao, malo se poigrao i zatvorio ga u garazi da bih otisao do grada na nekih sat vremena. Kad sam se vratio i otvorio vrata da ga izvedem, njega nema. Trazio sam ga i nasao skroz u drugom kraju garze kako lezi u barici sopstvene mokrace. Nije moglo da ustane, izneo sam ga napolje i vrlo slabo se pomeralo. Posle nekog vremena kad bih ga zvao da dodje, ustalo bi i pocelo da se vrti u krug pa bi selo. Celo popdne je odmaralo, jelo je normalno i oporavilo se od toga (sumnjam na epi napad) ali od tada nije vise isti pas. Nazadovalo je mnogo. Pokreti su mu usporeniji, nekako trapavo hoda, kao da krivi sapice, ne trckara kao pre i teze se penje npr uz stepenice. Ovako je dobro, normalno jede, nista ga ne boli.
Citao sam temu o epi napadima pa bih vas molio ako bi mogli da me uputite nekako kako da otklonim sumnje sa mogucih uzrocnika (parazita, nedostataka nekih sastojaka u ishrani i sl.) da bih znao sigurno da li ima epilepsiju ili ne. Stene nije starije po meni vise od 2meseca i nije vakcinisano nikad, hteo sam ovih dana ali se ovo desilo. Izvinite na opsirnosti ovog posta ali sam se nasao u nezgodnoj situaciji, hocu da mu pomognem ali me nonstop nesto sprecava, jedno mu izlecim, drugo ga snadje. Dobru veterinarsku kliniku imam tek u Nisu, to mi je 1000din dnevno trosak samo za gorivo, pa zato pokusavam ovako da dodjem do nekih saveta i smernica za dalju terapiju i oporavak ovog kuceta. Unapred hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box