Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: kusingov sindrom

Odg: kusingov sindrom 13 feb 2013 14:44 #4034

  • nevena
  • nevena's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
zelela sam ponovo da vam se javim i da sa vama podelim svoju radost jer ste kao sajt najbolji .nama obicnim ljubiteljima zivotinja mnogo pomazete strucnim savetima ali i podrskom koja nam puno znaci.ja sam zapocela ovu temu pre skoro tri meseca sva ocajna zbog boleti svoje kuje i njenog loseg stanja,danas zelim da vam kazem da je ona skoro potpuno zdrava.naime unosenje vode sa 8 lit. dnevno vratili smo na potpunu normalu i uz normalno unosenje tj nema vise onog nekontrolisanog liptanja od po litar u jednom cugu.zelja za hranom se ponovo vratila na normalnu.bacvast stomak koji je imala potpuno se povukao ,jetra koja je bila uvecana sada se dosta smanjila a i ocistila to je pokazo zadnji ultra zvuk .za jetru sam joj davala surutku u prahu dva puta dnavno po oko 3dcl.povratila je i misicnu masu i jacinu zadnjih nogu,dlaka je pocela da raste na onim mestima gde do golog otpala,mada jos uvek sporo raste .nas veterinar je prezadovoljan sadasnjim stanjem i dejstvom vetorila s obzirom na starost moje kuje i veruje da ce do proleca sva dlaka da se oporavi . veoma sam srecna zbog moje kuje astre sto vidim da je svaki dan sve bolja i bolja.a ona za dve nedelje puni 11godina.jos nesto sam zelela da vam iznesem jer nisam na sajtu nasla tu temu a mislim da je bitna jer nam polako dolazi prolece i komarci.radi se o srcanom crvu neznam strucan naziv za bolest koju izazivaju ali veterinari ce sigutno znati.moja astra je letos pored kusinga zaradila i crva. mnogo joj je bilo tesko stanje,otezano disanje se skoro granicilo sa gusenjem ali smo to pregurali ali bih svim ljubiteljima i vlasnicima zivotinja posavetovala da obavezno pred sezonu komaraca svoje ljubimce zastite ampulama koje stite od srcanog crva ja znam samo za bajerov advokate.jer to vam je lakse i jeftinije nego da posle lecite svoje ljubimce.ja nisam za to znala uvek sam joj stavljala frontline ali je nije zastitio.crv joj se nastanio u srcu uticao da se prosiri itd. mnogo smo se napatile .volela bi da neko od veterinara objasni ovaj problem jer mnogi o tome ne znaju kao sto i ja nisam znala.a mene interesuje da li crv koji je ostao okamenjen u srcu moze da utice na otezano disanje u toku setnje,koje se normalizuje odmah posle nekoliko minuta odmora. puno pozdrava svima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dr.dzek

Odg: kusingov sindrom 13 feb 2013 15:35 #4035

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Drago mi je zbog vaseg ljubimca, i zelim da vam se zahvalim u moje i u ime svojih kolega sa sajta sto ste se ponovo javili sa informacijama o toku lecenja, vecina korisnika postavi pitanje i nikad se vise ne jave.Na ovaj nacin ste pomogli drugim vlasnicima koji ce mozda imati isti problem sa svojim psom.
Sto se tice "srcanog crva" on ne moze ostati "okamenjen" u srcu, organizam ga resorbuje nakon njegovog uginuca.
Predlog da se o tome nesto napise je odlican,potrudicemo se da uskoro to uradimo.

Veliki pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kusingov sindrom 27 feb 2013 08:36 #4155

  • nevena
  • nevena's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
evo mene opet.imam jedan mali problem veterinar nam je preporucio da uzimamo multi vitamine za pse da bi poboljsali imunitet i misicnu masu kao i ubrzamo rast i kvalitet dlake.rekao je da ne uzimam one koji sadrze pivski kvasac tj da ucesce vitamina grupe b nije vece od 10%.trenutno nisam u srbiji vec u italiji pa nisam u potpunosti sposobna da na italijanskom objasnim sta mi treba.gledala sam u pet shopovima ovde razne vitamine ali sastav mi nista ne govari.pa molim veterinare koji su procitali ovu moju temu i znaju o cemu se radi da mi preporuce multi vitamine tj naziv i proizvodjaca koji bi mojoj kuji sada najvise odgovarali s obzirom na bolest koju lecimo.unapred hvala .pozdrav svima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

kusingov sindrom 10 okt 2013 14:10 #4718

  • nevena
  • nevena's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Evo mene ponovo.veliki pozdrav svim posetiocima ovog sajta.prvo da vam javim da je moj pas dobroi sobzirom na njenih 12 godina i na bolest sa kojom se borimo punih godinu dana.imam veliku molbu za sve vetrinare ovog sajta ako mogu hitno da mi nabave jednu kutiju vetorila od 60mg.nemogu da ga nabavim a hitno mi treba.mozete me pozvati na tel.062/301766.unapred zahvalna
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

kusingov sindrom 10 okt 2013 19:54 #4720

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Koliko vidim lek Vetoryl nije registrovan kod nas tako da se može kupiti samo u inostranstvu a cena je 60€ za mesec dana.
Možda neko od kolega zna nekoga ko kupuje ovaj lek za svog psa, pa da vam pomogne da premostite ovih par dana
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

kusingov sindrom 10 okt 2013 20:51 #4724

  • nevena
  • nevena's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Znam da se vetoril kupuje u inostranstvu ali ja pokusavam da ga preko veterinara koji imaju dodira sa kusingom nekako nabavim.zato vas molim ako ste u mogucnosti da pitate kolege sa kojima saradjujete.sevo hvala na trudu.pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box