Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: kusingov sindrom

kusingov sindrom 09 nov 2012 14:56 #3098

  • nevena
  • nevena's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
treba mi pomoc kod lecenja kusingovog sindroma kod pasa.imam zenku nemackog ovcara staru 10god i konstatovan joj je kusing pre mesec dana .sada je na terapiji vetorylom 60mg. svaki treci dan ali poboljsanja za sad nema .treba mi savet i pomoc.hvala
.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kusingov sindrom 09 nov 2012 21:31 #3108

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Vetoryl (triloksan) je veoma skup preparat. Verujem da ga placate preko 100 E za kutiju. Osim toga, prognoza kod Kusinga je skoro apsolutno neizvesna, jer je bolest fakticki neizleciva, narocito sto je potrebna vrlo detaljna dijagnostika da bi se utvrdio razlog same bolesti, da Vas sad ne opterecujem.
Licnih iskustava sa Kusingom nemam, ali znam vrlo dobro nekoliko slucajeva, na osnovu cega Vam mogu reci da kod nekih pasa i po par godina situacija bude jako dobra, dok neki reaguju negativno, misicnom slaboscu, gubitkom dlake, otocima, padom imuniteta i sl, i prognoza bude jako negativna.
Verujem i da u slucaju Vaseg psa jedino vreme moze pokazati kakav je efekat lecenja, s tim da je otezavajuca okolnost starost zivotinje, jer 10 godina za ovcara predstavlja prilicno duboku starost.
Druga vrlo bitna stvar je individualno podesavanje doze i vremenskih intervala davanja leka. Za velike rase pasa se moze davati i prilicno veca doza, i to svaki dan na pocetku, s tim da se kasnije doze smanjuju. Ovim se ne mesam u terapiju koju je kolega vec odredio, jer on svakako zna sta je dao, kako i zbog cega, pa ako bude bilo potrebe, dozu ce korigovati.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kusingov sindrom 10 nov 2012 20:42 #3118

  • nevena
  • nevena's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
hardvet hvala na vasem odgovoru.mom psu je vadjena krv utoku 8sati sa dva opterecenja dekstametazonom i tada je utvrdjeno da kortizzol ne opada u potrebnom postotku.ali sv sto ste naveli od simtoma mislim na dlaku i misicnu slabost to se pojavilo kod mog psa.zato joj je prepisan vetoril i za ovih mesec dana od kako ga pije lakse dise duze se seta otezano oduse ali bar sada hoce da ide napolje u setnju .bistrije su joj oci vise nesuze i nije joj mutan pogled.mene plasi to ogromno unosenje vode (oko8lit./ )mada ona to adekvatno u kratkom roku i izbaci tj.izpiski.sta bi se desilo da ja sama povecam dozu na svaki dan.hvala na podrsci .znam da je moj pas u dubokoj starosti ali do pre 3 meseca bila je potpuno zdrava veterinar nas je obilazio samo za vakcine,tako da mi je sad sve ovo tesko palalo.pozdrav hardvet
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kusingov sindrom 10 nov 2012 20:56 #3119

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu...
Po tome sto pisete, trenutna doza daje efekte, pa sam misljenja da doziranje trenutno ne bi trebalo menjati. Inace, starost je kod njih prokleta kao i kod nas ljudi, ali sve je to priroda.
Na svoju ruku ne menjati nista od onoga sta doktor kaze, jer u protivnom sami snosite posledice takvog postupka.
Ni mene ne slusati bez konsultacije sa Vasim veterinarom, jer on najbolje zna sta je i kako odredio kao terapiju.
Inace, 8 litara vode je impozantno zaista.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 10 nov 2012 20:59 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kusingov sindrom 30 nov 2012 19:27 #3208

  • nevena
  • nevena's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 11
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
zelela sam ponovo da vam se javim i izlozim neka moja nova iskustva .mozda ce nekom biti od velike pomoci kao sto su i druga meni dobro dosla.naime pre dve nedelje sam pocela ovu temu sva ocajna zbog stanja moje kuje astre koja boluje od kusinga .prvobitno je bila na terapiji vetorylom svaki treci dan stanje joj se nije menjalo skoro ceo mesec,onda mi je veterinar koji je vodi promenio terapiju na svaki drugi dan )dve nedelje )pa na svaki i sad smo vec dve nedelje na svaki dan.za te dve nedelje stanje se drasticno promenilo naravno na bolje.pijenje vode sa 8 lit.sveli smo na 4lit dnevno.njeno kretanje se poboljsalo ,brze i lakse ustaje sad cak i potrci za mackama dok seta drzi glavu podignutu i obraca paznju na okolinu oko sebe cak i zalaje na ponekog,to sve nije radila skoro 3 meseca .tri meseca je tesko disala, brzo se zamarala izbegavala je setnje, samo je leza.zato je ovo sto sam napisala kao poboljsanje za mene veliki uspeh.pitala sam veterinara sto nismo odmah krenuli terapiju na svaki dan a on mi je rekao da dreba postepeno u voditi ovaj lek jer moze da se pojave i negativne posledice.citala sam na raznim forumima da su mnogi psi koji su bili na vetorylu ima li razne posledice,pojavio im se poremecaj sna, malo su spavali bili su ne orjentisani itd.kod mog psa se nista nije dogodilo sto bi ukazalo na negativan efekat leka.sada cekamo da se unosenje vode smanji na normalnih 2-3lit.i da dlaka pocne da se oporavlja i da popuni mesta koja su skoro postala celava.moja astra je inace dugodlaka i imala je pre prelepu dlaku.veterinar kaze da ce se to sve vratiti za narednih dva meseca.onda cemo ponovo vaditi krv i dogovarati se za dalju terapiju.za sada je vazno da je njoj mnogo bolje.eto nekog mog iskustva sa ovom lekom i sa ovom bolescu.cula sam da ima dosta slucajeva ove bolesti kod nas.sto se tice vetoryla znam da je skup i da se tesko nabavlja ali je izvanredan.ja sam uspela da ga u italiji nabavim po 65e za kutiju.ako nekom treba neka se javi mogu da ga nabavim.puno pozdrava svima koji procitaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: kusingov sindrom 30 nov 2012 23:29 #3210

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Odlicno. Lepo je to cuti. Individualno poesavanje doze leka je fantasticna stvar. Narocito kad se ubode doza i interval :)
Samo gurajte napred! Sve najbolje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box