Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: anafilakticki sok

anafilakticki sok 11 sep 2013 00:41 #4637

  • mrvicak
  • mrvicak's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Pozdrav!Nas staford je veceras imao anafilakticki sok.Pojeo mi je pola cizme,potom povracao i bio je sav pokunjen,nije reagovao na dozivanje,samo se sklupcao.Desni su mu bile izrazito blede,kao i unutrasnjost uha.Odmah smo mu plasirali braunilu,ukljucili Nacl i dali mu tabletu aktivnog uglja.Posle 2 minuta,njuska i kapci su poceli da mu oticu,izmedju pazuha su se pojavile otekline velicine zrna graska i testisi su takodje jako otekli.Prekinuli smo infuziju,culi se sa veterinarom i dali smo mu Lemod Solu 20 mg intramuskularno.Nakon toga je jos oticao,bio je jako pospan,bezvoljan...Nekih sat vremena.Dali smo mu i sumece tablete kalcijuma,posto nismo imali nikakav drugi kalcijum u kuci.Polako se otok povukao,nije doslo do oticanja grla,lepo se igrao i sve je proteklo okej.Predpostavljam da je alergija bila na tablete aktivnog uglja.Zanima me da li je neko imao isti slucaj,kako je sve proteklo,da li je neko radio alergoloske testove za psa ili da li neko zna koja laboratorija to radi,bilo gde u Srbiji???Hvala unapred!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

anafilakticki sok 12 sep 2013 23:48 #4642

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nesto u postu nije poredjano hronoloski... Da li je prvo jeo cizmu ili aktivni ugalj? :)
Zasto mu je uopste davan aktivni ugalj???
Stvarno, redosled dogadjaja nesto nije u redu...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box