Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Prva pomoc psima

Prva pomoc psima 16 sep 2013 17:16 #4643

  • wecaa22
  • wecaa22's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Molim Vas pomozite. U cetvrtak,12. septembra sam na ulici nasla zenku Haskija, sutradan sam odmah pozvala veterinara koji je ocitao cip, i na brzaka je pregledao ( seoski veterinar koji se bavim kravama,ovacama itd. )Poslao mi je podatke vlasnika psa, i njenu starost ( 4 godine ). Ja sam odmah kontaktirala vlasnika, koji je rekao da je psa poklonio pre par meseci, vlasnik psa inace nije iz mog mesta, ni one ne zna kako je dospela tu. Dozvolio mi je da je zadrzim i rekao da ce poslati papire. Ona je previse mrsava, prakticno izgladnela, u pocetku je ponesto i jela, ali evo vec danima nista. Davala sam joj psece granule, supu, pire, piletinu, hleb i jogurt i nista ni da okusi. Iz dana u dan sam primetila da se sve slabije podize ( nece da seta ), a kada ustane zadnje noge su joj poprilicno rastavljene, ne ide normalno, pa, sam pomislila da nije u pitanju zatvor. Seoskog veterinara me je i strah da zovem, jer se plasim da ne postavi pogresnu dijagnozu, jer ne moze da izvrsi unutrasnji pregled,t.j.rentgen ili bilo sta drugo, jer nema adekvatnu ordinaciju za to, kao ni opremu. U njenim ocima se vidi da pati, a zajedno sa njom i ja. Molim Vas pomozite. Nadam se da ce ovo procitati neko ko je edukovan i ko ce na osnovu ovih informacija moci da zakljuci o cemu se radi, jer se iskreno nadam da je u pitanju zatvor, a ne neka ozbiljnija povreda, osnosno bolest.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prva pomoc psima 16 sep 2013 18:56 #4644

  • ševo
  • ševo's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 338
  • Primljeno zahvalnica: 35
  • Karma: 12
Seoski veterinar možda nema adekvatnu ordinaciju, opremu (iako kada je otvarao ordinaciju inspekcija je utvrdila da sve to ima) ali ima znanje.
Poenta ovog portala jeste da pomogne vlasnicima životinja a na taj način i samoj životinji i iz tog razloga ću Vas uputiti baš kod tog kolege, jer ako neko može da da pogrešnu dijagnozu to smo mi koji ni ne vidimo životinju.
Poslednja izmena: 16 sep 2013 22:47 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prva pomoc psima 16 sep 2013 22:45 #4645

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Samo da se slozim sa cenjenim kolegom. Tu ste gde ste i tog doktora imate. Opsti pregled kod skoro svih zivotinja je isti, tako da nema razloga da je doktor ne pregleda.
Zatvor nije...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prva pomoc psima 16 sep 2013 23:02 #4646

  • wecaa22
  • wecaa22's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Problem je u tome sto on nju jeste pregledao,opipao joj i stomak dole i ona je zarezala,otimala se, kad je nastavio dalje bila je mirna, a kad se opet vratio na bolno mesto, skoro je zaplakala, takav zvuk jos nisam cula da pas proizvodi,na to je konstatovao da ju je neko udario, prebio ili kola,ali nista na to niej dao, ni za bolove niti mi je ista savetovao da radim, zato se brinem. Pomislih da ako je vec toliko boli, mozda joj je i rebro polomljeno,ali veterinar bi na to moram da reaguje, na bilo kakav nacin. A, ja po svojoj proceni, sam pomislina na zatvor, da nije mozda cak i to pitanju, jer i coveka zna da boli stomak kad ima zatvor. Ne znam, nisam strucnjak, ali me brine zasto mi veterinar nije rekao sta da radim, dao joj neki lek ili bilo sta drugo sto bi mi dalo nadu da ce joj biti bolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Prva pomoc psima 17 sep 2013 01:02 #4647

  • wecaa22
  • wecaa22's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 0
Nemojte me pogresno razumeti zbog toga sto kazem da je ovo los veterinar,ja ne mislim tako za ostale,dok sam stanovala u Beogradu sam imala iskustva sa divnim vetrinarima,i humanim i strucnim,i uvek su bili tu za bilo koju moju nedoumicu. Ali, ovaj veterinar ni nema svoju ordinaciju,on uglavnom osemenjuje krave po selu,ide od kuce do kuce,vrsi cipovanje,a kako se naidje na neki veci problem ne zna sta da radi,jer mom ocu se desila situacija da mu se krava otrovala od spekcije kojom je komsija prskao travu,posto krave idu u polje na ispasu i dok se vracala pasla je travu,posto je krava bila steona,veterinar je konstatovao da se povadja,ili kako se vec kaze, nisam strucna. Do jutra je krava uginula,veterinar je na to rekao da je dobila unutrasnje krvarenje i niko kriv,dok kasnije tata nije cuo da je taj komsija prskao travu sa nekom jakom spekcijom,a tad je vec bilo kasno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box