Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Šuga ili demodeks?

Šuga ili demodeks? 22 mar 2014 03:42 #5140

  • miloslane
  • miloslane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
IMAM KUJU ARGENTINSKE DOGE STARA 2 GODINE VETERINAR JE USTANOVIO DA IMA SUGU PROBAO SAM SVE ALI NEIDE SPRICAO GA VETERINAR I NISTA POVUCE SE MALO KOJI MESEC I OPET ISTA PRICA ALI SADA JE BAS PUNO ZAHVATILO ZA KRATKO VREME,MANIFESTUJE SE U KRUGOVIMA PRVO CRVENILO PA ZATIM OPADA DLAKA PA SE JAVVLJA MALO ZADEBLLJANJE NA KOZI ZATIM BUBULJICE SA GNOJEM,SADA JE TRETIRAM SA ADVOCATOM I LAVATO TABLETAMA ZA DLAKU,DEZINFIKUJEM JOJ KUCICU STALNO CUVAM JE KO COVEKA I MAKSIMALNO GLEDAMO SVI U KUCI LEPO JEDE ZIVAHNA JE I NE GUBI NA KILAZI ALI OVO JOJ JE SADA NAJVECA MANA VETERINAR MI PREPORUCUJE DA NE BACAM PARA UZALUD VEC DA JE USPAVAMO JA NEZELIM VRSITI UBISTVO VEC MI POMOZITE NEKAKO MOLIM VAS NIJE VALJADA SUGA TOLIKO NAPREDOVALA PA DA SE NEMOZE IZLECITI !!!!
Poslednja izmena: 27 mar 2014 19:23 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

hitno potrebna pomoc 23 mar 2014 01:58 #5141

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Dobrodosli na forum!
Opis klinicke slike je prilicno detaljan i hvala na tome. Ipak, opis nije potpun.
Sa koliko meseci ili godina starosti se problem prvi put javio? Sa cime je sve do sad leceno, racunajuci od kad se to prvi put pojavilo? Na koliko vremena se problem pojavljuje i da li se pas cese?
Na kojim delovima tela problem pocinje i na koje delove tela se siri?
Siguran sam da nikad nije radjena neka ozbiljnija laboratorijska dijagnostika...
Sad konkretno o problemu: bez te laboratorijske dijagnostike, moze se samo pretpostavljati sta sve to izaziva. Ovo iz razloga sto klinicka slika koju opisujete nije potpuno tipicna za sugu.
Na osnovu svega sto ste opisali i na osnovu odgovora koje jos trebate da date, moguce je preduzeti terapiju i bez laboratorijske dijagnostike( ako je nije moguce uraditi). Ubijanje psa zbog koznih problema jos nisam video niti cuo da je neko to preporucio.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 23 mar 2014 02:01 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

hitno potrebna pomoc 23 mar 2014 09:48 #5142

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
demodeks?
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

hitno potrebna pomoc 27 mar 2014 00:08 #5146

  • miloslane
  • miloslane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Ovako prvi put se javilo u 6 mesecu ispod leve prednje noge.spricao je veterinar sa nekim inekcijama kaze da se zovu depo mozda i lupam na tri dana je spricao 2 nedelje i dojacao sam hranu i vitamine i nazao zeelnom tootnom mascu i povuklo se nikada se vise na to mesto javilo i pocela je dlaka rasti zatim na 2 meseca se javileo na nogama obline pecata ista terapija i nestalo .ali sada je zahvatilo nakon 7 meseci njuska joj je crvena i oko usiju se javilo crvenilo i na desnoj strani cela prednja plecka,puno joj opada dlaka i cese se ko luda kada je pustim u dvoristu samo lezi na suncu i nije raspolozena za nista ,inace je radjen bris tog mesta i nema nikakvih bakterija menjao sam hranu pod na kucicu stalno ga dezinfikujem i farbao raznim bojama i farbama i nista,pre 8 meseci se ostenila i stenci su imali iste simptome nakon 3 mesec.Ovi nasi veterinari kazu da je suga i ubedjuju me dolaze svaki treci dan i uzimaju mi pare a rezultat neprimetljiv kazu povecaj mu vitamine i to radim strah me od tolike doze dobice mi kuja sok vitaminski ja stvarno neznam od kada je suga nelecljiva jer znam da u medecini to je izlecljivo.sumnjam da je demodeks jer je majka njena bila zarazena time i da je ona nasledila ali nece ovaj odgajivac da mi potvrdi to negira i jako mi zao ostala je jako niska u celom leglu hvali jo oko 10 cm da bi bila na granici i mogo da je izvodim na izlozbu makar da je ocenim
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

hitno potrebna pomoc 27 mar 2014 01:05 #5149

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Imas PP...
Prvo i najbitnije, procitaj tu poruku. Kao drugo, vise puta smo pisali na temu demodeksa i sugarca( malo iscitaj kompletan forum). Ako mislis da nesto jos treba pojasniti, udri slobodno...
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 27 mar 2014 01:08 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: miloslane

hitno potrebna pomoc 27 mar 2014 01:23 #5155

  • miloslane
  • miloslane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
OK HVALA NA POMOCI JA SAMO RAZLAZEM KOLIKO MOGU DA JE COVEK PA DA TI KAZEM STA MU JE POSTO MI JE TO STRUKA A NASI VETERINARI SU STRUCNI ZA SVE OSIM ZA KUCNE LJUBIMCE DA SAM NJIH SLUSAO KUJA BI MI BILA ODAVNO USPAVANA SA NJIHOVE STRANE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box