Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pinč-povreda mišića ili?

Pinč-povreda mišića ili? 07 okt 2014 11:57 #5463

  • kriss0615
  • kriss0615's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Poštovani,
molim Vas za pomoć. Imam pinča starog 4 godine. On je prerastao svoju rasu, iako su mu i majka i otac prilično sitni. Do sada nismo imali nikakvih zdravstvenih problema, a veterinaru idemo samo radi redovne vakcinacije.
Pre par dana, uveče, pri redovnoj šetnji, bacila sam mu lopticu, naglo je krenuo u trk, i pri tom prvom odbacivanju, jako je zacileo i počeo da reži. Prva pomisao mi je bila da je zgazio na staklo ili nešto oštro. Proverila sam i šapa mu je bila bez tragova bilo kakvog uboda. Ali pas je nastavio da cvili, panično pokušao da ustane i svaki put pao. Pošto smo bili daleko od kuće, nosila sam ga na rukama, nazad, a uz put je tražio da hoda i sam, pa da se nosi. Primetila sam da mu je ukočena zadnja desna šapa, kao kod grča. Kada smo došli kući, on je pio vode, i legao na krevet, sam se popeo, ali mu je bilo vidno teže, pomislila sam da je blago istegao mišić. Ali ukočenost noge, u položaju kao kada balerina ispruži skroz nogu je trajao, jako dugo. Da istakenm da je on mogao voljno da je pomera normalno, ali kada je opusti ona se sama zgrči. Videlo se da je štedi, ali sledećeg dana je mogao normalno da je koristi i opusti. Medjutim i dalje je nestabilan napolju i brzo traži da ide kući. Šta to može biti? HVALA.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Pinč-povreda mišića ili? 07 okt 2014 14:44 #5464

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Najverovatnije da je hromost koja je nastala prolaznog karaktera, uzrokovana mehanickom povredom( istezanje) misica ili ligamenta. Moguca je i slicna manifestacija kod promena na nervima ili zglobu, ali mislim da to ovde nije slucaj.
Poseta veterinaru svakako ne moze da skodi da bi se detaljno pregledao, i naravno, to je u svakom slucaju apsolutno preporucljivo.
Ako je iz dana u dan situacija progresivno bolja, prognoza je sasvim pozitivna. Pregled omogucuje i da se tako ustanovi sta je izazvalo taj problem i da se preduzmu eventualne mere da do toga vise ne dolazi.
Inace, sve je vise pinceva dzinova. Takoreci, "normalnog" pinca je nemoguce naci. Sve vise lice na svoje vece rodjake dobermane...:)
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 07 okt 2014 14:45 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box