Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Помоћ - Опасан пас

Помоћ - Опасан пас 05 feb 2015 15:53 #5680

  • Milovan7
  • Milovan7's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Поздрав свима!
Замолио бих вас за помоћ. Имам пса већ 11 година, у питању је мешанац, нижи растом али прилично агресиван према свима сем према укућанима. Такав је од како га имам, неповерљив према странцима. Држим га у боксу и пустам у двориште јер је прилично пространо. Али се догодило да је изашло на улицу и срећом је било јутро па није било ни људи ни деце иначе не смем да мислим шта би се догодило. Једва смо га ухватили и вратили у двориште.

Можете ли да ми предложите шта могу да урадим да спречим евентуалну несрећу? Осигурао сам бокс, капије држим затворене али страхујем шта може да се догоди. Знам да је питање можда чудно али ја сам одговоран за пса и евентуалну несрећу коју може да направи.

Хвала унапред!
Poslednja izmena: 05 feb 2015 15:59 od Milovan7.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Помоћ - Опасан пас 05 feb 2015 23:26 #5684

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Veoma nezgodna situacija. Takodje, situacija koja potvrdjuje moje misljenje sto se opasnih pasa tice, a to je da ni jedna rasa ne moze biti opasna kao pojedini nesocijalizovani mesanaci.
Sa 11 godina mu promeniti narav i karakter je skoro pa nemoguce. Takodje, vrlo je moguce da ce mesanac mali rastom proziveti jos puno godina. Znaju da zive jako dugo i duze od bilo kog rasnog psa.
Do tada, redovna vakcinacija protiv besnila, upozorenje na ulazu u dvoriste i klasicne metode koje ste i do sad primenjivali i koje su dovele do toga da incidenata nije bilo.
Jos nesto vrlo bitno: moguce je da taj pas na ulici bude manji od makovog zrna i da ne izaziva apsolutno nikakav problem. To naravno ne bi trebalo direktno ispitati. Sigurno je greska sto nikad dok je bio mladji nije izvodjen na povocu ili cak sa korpom ako je neophodno. To bi sigurno bar malo pomoglo sto se socijalizacije tice.
Ovako mozete probati da ga izvedete u kontrolisanim uslovima( povodac, korpa ako mora) i da vidite nasta ce to liciti, odnosno, da li ce se ponasati koliko toliko normalno posle nekoliko izvodjenja. Ima puno godina da bi se menjao, ali nista necete izgubiti ako probate. Ako ne vredi, vratite se bezbednim metodama na koje je navikao i on, a i Vi.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Milovan7

Помоћ - Опасан пас 06 feb 2015 09:34 #5685

  • Milovan7
  • Milovan7's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Hvala Hardvetu. Smatrao sam da je bolje za njega da se šeta po prostranom dvorištu nego da ga šetam na lancu. I kada sam pokušavao još ranije da ga tokom šetnje odvedem do drugih pasa, uvek bi započinjao sa režanjem i nasrtanjem.
Juče me iznenadilo da je čak režao i na mene a da sam mu prišao bliže verujem da bi me i ujeo. Toliko me je uplašio da sam pomislio da ga vodim u azil, ali je meni najbliži onaj u Požegi a znajući kako postupaju sa životinjama, ne dolazi u obzir. Znam da zvuči kao da želim da se otarasim životinje ali on je stvarno opasan.

Pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Помоћ - Опасан пас 06 feb 2015 21:52 #5687

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Tu je situacija jos ozbiljnija nego sto se cinilo nakon prve poruke.
Dok se ne javi neko ko zna cudotvorni nacin za promenu karaktera psa, samo krajnje obazrivo i uradite sve da bi ste bili bezbedni. Definitivno ste i sami zakljucili da i Vi mozete biti povredjeni i bitno je da to uvek imate na umu. Opustanja nema dok god ga posedujete.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Milovan7

Помоћ - Опасан пас 15 mar 2015 22:36 #5740

  • Nnatalija
  • Nnatalija's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Dobar dan.Imam mesanca Nemackog lovnog terijera.Ima 10 meseci.Ziveo je u dvoristu na lancu.
Pre par dana smo ga doveli u Beograd u stan.Sve je bilo uredu dok nije poceo da bude agresivan.
Juri i laje na neke ljude dok je pusten sa povodca,mada za to znamo da je od straha jer cim mu covek pruzi ruku on prestane.Jos gore od toga je to sto napada neke pse.
I zenke i muzijake.Napao je malu zenkicu od 4 meseca.Naravno sa nekim psima se i druzi.Ali nije mi jasno zasto samo neke i zasto samo odabrane ljude.Plasim se da ce nesto ozbiljnije uraditi
Molim Vas pomozite nam.Veoma smo zabrinuti.Unapred Vam hvala. :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box