Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja?

Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 05 mar 2011 22:25 #684

  • nela72
  • nela72's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Imam sarplaninca starog 3 godine. Pre par meseci primetila sam kod njega krvarenje prilikom mokrenja. Zvali smo veterinara i dobio je terapiju posle koje nije krvario jedno 10-tak dana.Juce sam ponovo primetila isto. Sta da radim i sta mi preporucujete da uradim sa psom?Inace on se normalno ponasa,dobro jede i vrlo je veseo.Sta mislite o cemu se radi? Molim Vas za brz odgovor. Pozdrav iz Vranja
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 05 mar 2011 23:27 #685

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Da li je ta krv sveža, odn. crvene boje ili je mokraca tamnija?

moguće da je u pitanju upala mokracnih puteva, bubrega ili besike ili neka povreda,kamenje u bubregu, suzenje mokracnih puteva.Najbolje da odes kod veterinara.
Poslednja izmena: 05 mar 2011 23:28 od labovet81.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 06 mar 2011 10:45 #689

  • Geri
  • Geri's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 47
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 2
Moguća je i piroplazmoza, iako je zima i nema krpelja! Savet idite kod veterinara nemoj da čekate.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 06 mar 2011 19:00 #694

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Moguce je da je i leptospiroza!ako ima krvarenje,ako je krvarenje lokalnog tipa,tipa da je mokraca crvrnkaste boje,odnosno da lici na svezu krv,moze se predpostaviti da krvari usled neke povrede uretera ili slicno,ako je krvarenje posledica zapaljenja onda bi trebalo da mokraca bude cokoladaste boje,tamna mokraca!svakako kod veterinara na dalje pretrage,mora da se lijeci!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 06 mar 2011 19:17 #695

  • nela72
  • nela72's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Mokraca je svetle boje krv crvena, a misljenje veterinara je da bo;uje od hronicne bolesti i da ce prilikom primanja terapije prestati da krvari a po prestanku iste ce se krvarenje ponovo javiti.Trajace to do daljnjeg i kasnije ce imati bolove prilikom mokrenja i prilikom parenja do kraja zivota.Bolno je gledati ljubimca sa takvim simptomima i mislju da ga muce tegobe a da mu ne mogu pomoci.Nisam napomenula da je u pitanju muzjak koji je dve godine za redom sampion rase na jednoj nacionalnoj i jednoj medjunarodnoj izlozbi.Divan i pametan pas. Imam i jednu zenku koja nosi titule sampiona u svojoj kategoriji ali i sa njom imam problema i to jos kakvih. Stenila se do sada 4 puta.Od prvog legla ostalo 5 pasa koje je podigla i koji su zdravi.Drugo leglo-uginice 100%,trece leglo od 11 stenaca ostaje samo jedno,cetvrto leglo -7 stenaca svi uginuli posle dva do tri dana. Veterinari kazu infekcija mleka, neka bakterija,ili sta vec? Sta bi moglo da bude problem kod nje? Mnogo pitanja za kratko vreme ali i moje zadovoljstvo sto ovakav forum postoji i sto imam kome da se obratim za pomoc.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 06 mar 2011 19:21 #696

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
ne bi bilo lose da se urade brisevi!KOd muzijaka bris uretre,a kod zenke vaginalni bris!ali nerazumijem kod muzijaka hronicna bolest?koja?sta je dijagnoza?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box