Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja?

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 06 mar 2011 19:28 #697

  • nela72
  • nela72's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Nisam tacno upamtila ali pitacu veterinara.Oni sumnjaju na bolest bubrega ili upalu mokracnih kanala. A sto se tice briseva, kad je najbolje da se urade i u slucaju da neke bakterije postoje ima li terapija koja ce zauvek otkloniti taj problem?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 06 mar 2011 19:45 #698

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
vecina bolesti mogu da se otkolone!bris mozes da uradis odmah,i neka se uradi anitbiogram,tako ce se odrediti tacno terapija koja ce najbolje odreagovati!zavisi koliko si spremna,moze da se radi i ultrazvuk,tako da se moze preciznije odrediti terapija i dijadnoza!malo je to vise novca ali sta da se radi!
Poslednja izmena: 06 mar 2011 19:48 od Stevo-vet..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 06 mar 2011 20:06 #699

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
nela72 napisao/la:
Mokraca je svetle boje krv crvena, a misljenje veterinara je da bo;uje od hronicne bolesti i da ce prilikom primanja terapije prestati da krvari a po prestanku iste ce se krvarenje ponovo javiti.Trajace to do daljnjeg i kasnije ce imati bolove prilikom mokrenja i prilikom parenja do kraja zivota.Bolno je gledati ljubimca sa takvim simptomima i mislju da ga muce tegobe a da mu ne mogu pomoci.Nisam napomenula da je u pitanju muzjak koji je dve godine za redom sampion rase na jednoj nacionalnoj i jednoj medjunarodnoj izlozbi.Divan i pametan pas. Imam i jednu zenku koja nosi titule sampiona u svojoj kategoriji ali i sa njom imam problema i to jos kakvih. Stenila se do sada 4 puta.Od prvog legla ostalo 5 pasa koje je podigla i koji su zdravi.Drugo leglo-uginice 100%,trece leglo od 11 stenaca ostaje samo jedno,cetvrto leglo -7 stenaca svi uginuli posle dva do tri dana. Veterinari kazu infekcija mleka, neka bakterija,ili sta vec? Sta bi moglo da bude problem kod nje? Mnogo pitanja za kratko vreme ali i moje zadovoljstvo sto ovakav forum postoji i sto imam kome da se obratim za pomoc.

Što se tiče mužijaka treba obaviti detaljnije pretrage, obaviti dodatne spec. preglede da se utvrdi tačna dijagnoza i da znaš prognozu, naravno sve to puno košta.
Što se tiče uginuća štenaca postoje mnogi uzroci:
-otežan i dug porođaj
-infekcije polnih organa kuje (kuja ih može dobiti i tokom parenja)
-loša kondicija i neuhranjenost kuje
-nedostatak kolostruma
-nevakcinisanje kuje u graviditetu
-herpes virusne infekcije štenaca
-smanjen materinski instikt
-mastitis u kuje
-

Skotne kuje se mogu revakcinisati između 40. i 42. dana graviditeta, u periodu graviditeta ženke se mora obratiti pažnja na ishranu buduće majke ne samo zbog pravilnog rasta i razvoja štenadi, već i zbog njenih i njihovih potreba nakon porođaja, odnosno rođenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje kod psa prolikom mokrenja? 06 mar 2011 22:13 #700

  • nela72
  • nela72's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Puno hvala svima koji ste mi odgovorili.Javicu se kad uradim neophodne analize koje je moguce uraditi u mom gradu ,a najblizi ultrazvuk je u Nisu sto mi predstavlja problem jer sam ja iz Vranja i nisam cula da neka veterinarska stanica ovde ima sve te aparate. Pozdrav sa juga!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box