Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: brucella

brucella 20 mar 2011 21:54 #799

  • jekica
  • jekica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Zdravo!!!
Imam polu pekinejzera ( mesanac) , ima 14 meseci....trazila je da se pari i parila se sa komsijskim psom koji je vise lutalica nego ljubimac....nosila je male 45 dana samo, i imala je pobacaj!!! Veterinar je izvrsio abortus i izvadio tri mrtva ploda- ali je napomenuo da su plodovi tog dana uginuli!!! Oporavak je trajao nekih 15 dana uz injekcije i antibiotike!! Ona je sada kao i pre, zivahna, jede, pije kao i pre ovoga.....ali sada me brine to sto mi je jedan veterinar rekao da mozda ima brucellu...(posto zivim na Kosovu, a veterinar je albanac...ja nikako ne mogu da se sporazumem sa njim jer on ne zna dobro srpski a ja ne albanski...)) ako iko zna da mi kaze koji su simptomi brucelle??da li ja sama mogu da ih uocim jer mi je on napomenuo da se rade testovi kojih na Kosovu nema!! i da li je istina da pas mora da se ubije ako ima tu bolest??:( i da napomenem jos ovo...drzim je u kuci zadnjih 4 meseca....u komsiluku nema krava, svinja!!!
Molim da ako neko zna nesto vise o ovomee neka mi napise....jako mi je vazno....hvala unapred !!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: brucella 20 mar 2011 22:25 #800

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Ne mora da znači da je svaki pobačaj uzrokovan brucelozom, ali po pravilu svaki pobačaj treba ispitati tj. odneti pobačene fetuse i plodove ovojnice na ispitivanje u neki specijalistički institut i isključiti brucelozu. Krupna stoka koja je zaražena brucelozom se ubija dok se psi leče, a mužijaci i kastriraju u slučaju bruceloze. Imaš ovde o brucelozi.
Poslednja izmena: 20 mar 2011 22:27 od labovet81.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: brucella 21 mar 2011 20:46 #807

  • jekica
  • jekica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
hvala puno....a htela sam jos ovo da pitam...da li mogu ja sama da uocim simptome sada posle skoro mesec dana od abortusa....da li ima promene u ponasanju, jelu, zivahnosti?? hvala jos jednom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: brucella 22 mar 2011 07:04 #810

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Infekcija negravidnih životinja često je bez kliničkih simptoma bolesti,a pobačaj može izazvati sumnju na brucelozu. Da bi znala da li je kuja inficirana morala bi da uradiš laboratorijske testove.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: brucella 22 mar 2011 08:29 #811

  • jekica
  • jekica's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Aha....ok!!! Samo jos ovo molim te.....imam jos jednu zenku u dvoristu koja se isto parila kad i moja Maza...i ona se juce okotila...e sad ja razmisljam da je moja Maza zarazena ona bi zarazila i nju i njoj bi se isto desilo..ali nije ona je iznela mladunce!!! E sad mi kazi dal ispravno razmisljam ili ne ( one su stalno u kontaktu) ??
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: brucella 22 mar 2011 11:15 #812

  • lane
  • lane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 60
  • Primljeno zahvalnica: 10
  • Karma: 3
Mislim da nemaš razloga za brigu, u svakom slučaju ružno je to što se desilo, a možda je najbolje da se ta kuja više ne pari ili da se čak steriliše
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: jekica
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box