Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje

Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 27 mar 2011 18:10 #838

  • Luna
  • Luna's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Pre pet meseci kuju sam vodila na sterilizaciju i operacija je bila teška i trajala preko sat ipo. Kuju sam našla na ulici i odvela je na sterilizaciju zbog vaginalnog krvarenja. Veterinar kaže da je kuja najverovatnije dobila udarac u stomak, a bila je skotna pa kad je otvorio unutra je bio haos. Početkom februara je imala vaginalno krvarenje (manje nego u teranju), a sada je dobila mleko. Bili smo kod veterinara, dobila je terapiju za zaustavljanje lučenja mleka i sada čekam da vidim kako će reagovati. Šta po vašem mišljenju može biti uzrok ovome i šta dalje treba raditi?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 28 mar 2011 09:11 #843

  • miladvet21
  • miladvet21's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 111
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 4
Desava se da kuja ima lazni graviditet i da naliva mleko iako nije gravidna... Evo ovde imas opsirnije

evo ovde imas opsirnije
veterina.info/index.php?option=com_conte...Apsi-i-make&Itemid=1
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 28 mar 2011 10:18 #844

  • Luna
  • Luna's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 13
  • Karma: 0
Hvala. Veterinar mi je rekao da se verovatno radi o lažnoj trudnoći, ali meni je čudno da se lažna trudnoća javi kod sterilisane kuje. Ne znam da li je to moguće i ako je moguće u kom slučaju se javlja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 28 mar 2011 10:18 #845

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Pseudograviditet nastaje kao rezultat poremećaja hormonske regulacije. Ova pojava se javlja sa padom nivoa progesterona i aktiviranjem prolaktina - hormona bitnim za laktaciju. On dovodi do nalivanja vimena i lučenja mlijeka, a također je uzrok promjene ponašanja kuje kod koje se javlja materinski instinkt. Kuja se po svemu ponaša kao da je gravidna: znatno je mirnija, sklona je gojenju, pravi "gnijezdo", privlači igračke u njega, a apetit je pojačan. Dolazi do povećanja vimena i lučenja mlijeka, a pred sam navodni porođaj kuja je uznemirena, cvili, a može se javiti i sluzavi iscjedak iz vagine,ali kod kuja koje imaju redovne polne cikluse!S obzirom da je tvoja kuja sterilisana,ne bi trebalo da ima ovakav problem,ali se prilikom sterilizacije moze desiti da ostane mali deo jajnika i da to predstavlja problem,a ona je imala komlikacije pa je vrlo moguce!!!Ako imas negdje u blizini specijalistu za ultrazvuk,on bi trebao da odgovori na postavljena pitanja!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Luna

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 31 mar 2011 07:51 #875

  • goxyvet
  • goxyvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 14
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Odgovor na tvoje pitanje glasi. Veterinar je nije sterilisao, a ako je i to " radio " ostavio je jedan jajnik. Desnom se uvek teze prilazi pri sterilizaciji. Mnoge kolege zbog svoje nestrucnosti i to urade u nadi da sa jednim jajnikom nece ostati skotna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krvarenje i lučenje mleka kod sterilisane kuje 31 mar 2011 12:32 #876

  • lane
  • lane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 60
  • Primljeno zahvalnica: 10
  • Karma: 3
goxyvet wrote:
Odgovor na tvoje pitanje glasi. Veterinar je nije sterilisao, a ako je i to " radio " ostavio je jedan jajnik. Desnom se uvek teze prilazi pri sterilizaciji. Mnoge kolege zbog svoje nestrucnosti i to urade u nadi da sa jednim jajnikom nece ostati skotna.
Ne mora da znači.
Lažni graviditet kod kuja može da se javi i nakon sterilizacije koja je apsolutno urađena "lege artis". Doduše mora da bude ispunjeno par uslova a to su da u poslednjem estrusu nije ostala gravidna i da je sterilizacija urađena u fazi diestrusa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box