Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Problem sa nogom američkog stafordskog terijera

Problem sa nogom američkog stafordskog terijera 29 mar 2011 21:14 #862

  • bojannn
  • bojannn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 1
Imam psa rase Americki stafordski terier,star 20 meseci....Pre dvadesetak dana je izvrnuo nogu prilikom trcanja.Davao sam mu vitamin B i mazao povredjenu nogu sa konjskom mascu,nakon par dana prestao je da hramlje...Medjutim prosle nedelje je ponovo poceo da hramlje ali nakon petnaestak minuta,dok se malo zagreje,prestane...Pretpostavljam da je istegnuo misic ili ligamente pa me zanima sta da uradim i koliko traba da traje terapija,i da li mogu nekako da mu vezem i imobilizujem tu nogu,tj. da li bi to pomoglo?....i zanima me sta da mu dajem za poboljsanje dlake posto mu jako opada?hvala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom 30 mar 2011 15:18 #865

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Koja noga je u pitanju i u kom predelu noge je povreda?da li ima otok ili je imao prije,neposredno poslije povredjivanja?da li osjeca bol ukoliko ga pritisnes na povredjeno mijesto,probaj sa tim pipanjem i savijaj mu nog polako,pa nam javi kako se ponasa???U svakom slucaju trebalo bi da posjetis svog veterinara! redgenski snimak ba nam mnogo pomogao!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom 30 mar 2011 15:47 #867

  • bojannn
  • bojannn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 1
U pitanju je prednja leva noga u podrucju karpalnog zgloba.Nema otoka,a nije ga ni bilo nakon povrede.Ne oseca bol pri dodiru i savijanju,mislim da mu cak prija kad mu masiram povredjeno mesto posto mi pruza sapu,ali kad prestanem on opet hramlje.Veterinar mi je preporucio vitamin B,i ostre masti ali nije bilo nekog rezultata.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom 30 mar 2011 19:29 #869

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
ako nema bola ni otoka,vjerovatno je neko istegnuce tetiva koje ce se vremenom snirati!kuce netreba mnogo izlagati naporu u sledecih par nedelja,mislim da se igra svede na minimum,jer ce on stalno da povredjuje sapu.sto se tice fiksiranja moze da se uradi ali nije neophodno,u njegovom slucaju bi mozda bilo i kontraindukovano,jel bi ga to dodatno iritiralo s obzirom na njegovu rasnu cud!Ne bi bilo lose da uzmes mineralno-vitaminske tablete(cafortan,dogovit i sl.)po jednu tabletu dnevno u toku samog oporavka,a i kasnije!
Poslednja izmena: 30 mar 2011 19:31 od Stevo-vet..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom 30 mar 2011 23:26 #871

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Slazem se sa kolegama da verovatno problem nije ozbiljan i da ce spontano nestati. Ako je moguce, trebalo bi da miruje koliko toliko, bar da ne skace. Vitaminsko-mineralni dodaci mogu da se dodaju, i kao sto kolega rece, cak su i neophodni, ali visoke doze kalcijuma nakon traume mogu izazivati degenerativnu kalcifikaciju( talozenje Ca na mestu povrede), pa sa tim ne treba preterivati.
Po simptomatologiji to nije povreda nerva, tako da B vitamin nece imati vidljivijeg dejstva.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 30 mar 2011 23:28 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom 23 feb 2012 09:46 #1760

  • kira hn
  • kira hn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
pretrazujuci google naidjoh na vas, i mislim da ste taman ono sto mi treba: i ja imam americkog staforda, zenku, staru punih 20mjeseci. jesenas je povrijedila zadnju lijevu sapu u predjelu koljena trceci sa drugim psom kroz vodu. tada joj je vet.konstatovao istegnuce unutrasnjeg ligamenta koljena dao joj injekciju kortizona i tablete movalis da pije 10 dana i da miruje. Ona je kao i svaki AST izuzetno "mirna", tako da ovaj zadnji dio i nismo ispostovali 100%.
Prije 20-ak dana opet je proklizala je na nekoj mokroj travi i opet se povrijedila na istom mjestu. dodje vet. i kaze upala nerva, da joj 3 injekcije kortizona, b vitami, C vitamin i artofit. I da miruje i sve smo ispostovali. Taman kad smo pomislili da se sve normalizovalo ona potrci za nekim golubovima i opet se javi proble, jedva dodjemo kuci. Vet.opet dodje i kaze da ligament nije pukao ali da je dobro rastegnut. da joj neku novu injekciju neznam koju i nekakve tablete da pije. sad se oporavlja vise ne sepa kad hoda, ali i dalje kad stane ne oslanja se na tu nogu. Interesuje me koliko dugo traje oporavak takvog ligamenta kod pasa i kolika njena "aktivnost" treba da bude. Svi mi kazu da je idealno da uopste ne hoda ali to je ASt.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box