Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Problem sa nogom američkog stafordskog terijera

Odg: Problem sa psom 23 feb 2012 13:11 #1764

  • bojannn
  • bojannn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 3
  • Karma: 1
Vitaminsko-mineralni preparati mogu da pomognu ali nece resiti problem,kao ni kortizon...ja sam problem resio tako sto sam 10-ak dana mazao povredjeno mesto ostrim mastima i nisam mu dopustao da izlazi iz boksa(nedelju dana),a kasnije je isao samo u laganu setnju(sledecih 15 dana)...To jeste bilo mucenje za njega,s obzirom na njegovu narav,ali je pomoglo...u sustini neka posebna terapija ne postoji,jedino mirovanje i svodjenje aktivnosti na minimum...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa psom 23 feb 2012 13:55 #1765

  • kira hn
  • kira hn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
kakve su to masti? ja joj mazem nimulid mast, to mi je rekla veterinarka. Aktivnost smo isto sveli na minimum minimuma.je li dovoljna ova mast, ili da uzmem neku drugu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa nogom američkog stafordskog terijera 03 mar 2012 16:31 #1822

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Kako tacno pokazuje problem sa tom nogom? Sepa ili je ne koristi u opste? Drzi je opruzenu u nazad u trenutku kada je povredi?
Kako se manifestuje povreda kad pokusava da trci?
Da li je istegnut ligament, nerv i sl. kod ponovljenih povreda na istom mestu je vrlo tesko razluciti.
Trebalo bi iskljuciti problem casice kolena, posto to dosta cesto pravi probleme u kolenom zglobu.
Inace, za povrede nerava i tetiva(ako nisu potpuni prekidi), u principu se moze racunati sa periodom oporavka od oko 4 nedelje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa nogom američkog stafordskog terijera 05 mar 2012 11:50 #1827

  • kira hn
  • kira hn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
ona stoji na toj nozi, ne oslanja se punom snagom.Kad hoda ne sepa sem kad se probudi pa malo zasepa dok razradi nogu. Kad se protegne istegne je cijelu.Kad bih je pustila da trci na njoj se uopste ne vide znaci povrijede, ali kad stoji drzi je malo unazad kao da stoji na kandzi.
Ja bih je vodila na snimanje da imam gdje. Sad u zadnje vrijeme joj se cuje pucketanje kad se penje uz stepenice (zivimo u potkrovlju). Interesantno je sto od kako se pojavilo to pucketanje ona pocinje i da se oslanja na tu nogu. veterinar mi je rekao da je to normalan proces oporavka. ja sam malo zbunjena.
Po veterinarskoj preporuci vodila sam je 2 dana na plivanje i pri plivanju obje zadnje noge isto rasteze.
Kako bi se manifestovao problem casice koljena? Otice li noga?
ja joj masiram nogu i na njoj ne vidim nikakve oblike bola ali to je staford. Danas joj je 16-ti dan od povrijede
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa nogom američkog stafordskog terijera 05 mar 2012 23:03 #1835

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Pucketanje kao znak oporavka... Sad je taj kolega i mene zbunio...

Salim se malo. Vazno da oporavak ide normalno.
Koleni zglob je poprilicno komplikovan i specifican. Krckanje obicno dolazi od meniskusa( hrskavice u obliku diska koja se nalazi u kolenu, kao i kod ljudi). Podlozan je preteranom pritisku kod teskih rasa pasa, kao i kod gojaznih zivotinja.
Problem sa casicom se manifestuje tako sto zivotinja tokom kretanja odjednom zadnju nogu, sa kojom ima problem, izbaci u nazad tako sto je potpuno ukoci. Druga manifestacija je da preterano odize tu nogu tokom kretanja("petlov hod"). Najcesce u sledecem trenutku uspe da je vrati u normalan polozaj i nastavi da se krece uz sepanje koje jako brzo prodje. Sve ovo nije praceno otokom, osim u ozbiljnijim situacijama.
Sve sto je doktor koji je pratio situaciju nasao tokom pregleda ostaje kao mogucnost, jer on sve to vidi uzivo i ima mogucnost da pregleda zivotinju. Detaljno i tacno se moze jedino reci na osnovu rendgenskog nalaza ili cak i ultrazvuka tetiva.
veterina.info ***prvi i najveci***
Poslednja izmena: 05 mar 2012 23:03 od Hardvet.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problem sa nogom američkog stafordskog terijera 06 mar 2012 07:09 #1837

  • kira hn
  • kira hn's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 6
  • Karma: 0
nista od navedenog ona ne pokazuje, Juce se po prvi put nakon svih ovih dana pocela cesati tom nogom i ja sam odusevljena. Do sada je bas vidno cuvala. Konacno je proteze. Ja joj i dalje masiram i pri masiranju ona ne reaguje, ne pokazuje znakove bola, cak mi se cini da uziva.Ona ima 21 mjesec i 29kg.Jedino sto primjecujem je da se pucketanje javlja pri "naporu": ako protrci macka pa ona zategne povodac onda daje otpor to nozi, i kad korakne nakon toga pucne jednom,dvaput i prestane.
mene jedino brine sto ona i dalje tu nogu drzi otvornu spolja, mislim kad stoji na sve 4 nisu joj noge paralelne.
puno hvala na svim odgovorima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box