Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: ne znam sta je mom psu?

ne znam sta je mom psu? 16 apr 2011 10:38 #947

Imam psa,zenka, rase bul mastif ima 9 meseci i veoma slabo napreduje. Nekoliko dana vec nece nista da jede, povraca i ima proliv. Stomak mu se skroz smanjio. Osusila se skroz. Molim vas ako moze neko da mi odgovori da znam sta da radim. Unapred hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ne znam sta je mom psu? 16 apr 2011 11:28 #948

  • vetnovi
  • vetnovi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 29
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: 0
Što pre se javi veterinaru kako ti pas ne bi uginuo od dehidracije usled proliva i povraćanja. Uzrok prolivu i povraćanju može biti neka promena u ishrani, virusna ili bakterijska infekcija, paraziti... U svakom slučaju što pre se javi veterinaru da vidi uzrok i da mu da terapiju jel pas može vrlo brzo da ti ugine u takvom stanju jer je štene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Katarinna330

Odg: ne znam sta je mom psu? 16 apr 2011 18:21 #952

  • Stevo-vet.
  • Stevo-vet.'s Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 1
Sta ste mislili pod tim slabo napreduje!Da li je to hronicnog karaktera,mislim da li je ona od samog pocetka slabo napredovala ili se to javilo u skorije vreme!Ako je hronicnog karaktera,treba obratiti paznju na nacin i rezim ishrane,kakva je hrana i kakve je nutritivne vrednosti,odnosno da li pas unosi potrebene kolicine materija neophodnih za svoj pravilan razvoj!Ako je u pitanju skorije vreme,potrebno je da ljubimca odnesete kod veterinara na pregled sto pre,jer je u pitanju neka patologija!Javite nam sta ste uradili,i sta je utvrdjeno tokom pregleda!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ne znam sta je mom psu? 16 apr 2011 22:09 #955

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Pise da nekoliko dana nece da jede, povraca i ima proliv... Stanje je dakle akutno i apsolutno se slazem sa cenjenim kolegama da psa treba sto pre pregledati i dati mu terapiju. Stenad sto su mladja, lakse podlezu dehidraciji i uginjavanju. 9 meseci nije bas malo, ali je situacija svakako ozbiljna.
Narocito ako nije vakcinisan protiv zaraznih bolesti.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ne znam sta je mom psu? 20 apr 2011 14:32 #976

Odvela sam je kod veterinara i rekao je da je u pitanju neki grip. Odmah je prikljucio infuziju i primala je 4 sata. Dao joj je: antibiotik, baralgetas, ranisan, vitamini i jos nesto. Nesto kroz infuziju a nesto ovako. Snimio je da vidi da li je sve u redu sa zeludcem- sve je u redu.Rekao je da dodjemo sutra po inekciju, antibiotik. Sad joj dajem dijetalnu hranu ovih nekoliko dana i dala sam joj tabletu protiv parazita. Bolje je. Sad trazi da se seta. Hvala svima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: ne znam sta je mom psu? 20 apr 2011 14:37 #977

Slabo napreduje od pocetka.Ima oko 8kg a 9 meseci je stara. Veoma je mala za svoj uzrast. Veterinar je rekao da je to mozda zbog toga sto nije redovno ciscena od parazita kod proslog vlasnika dok je bila mala. Hranim je granulama i hranom koju mi jedemo. Ja bi htela da joj dajem neke vitamine ali ovo da prodje pa cu da se raspitam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box