Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Macija leukemija !!!

Macija leukemija !!! 01 avg 2012 17:53 #2527

  • Sara
  • Sara's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Karma: 0
[attachment:1]C:\Documents and Settings\XP\My Documents\My Pictures\Foto Bata\DSCF2187.JPG[/attachment]
Pozdrav svima !

Moj macak je prosle godine sa 5 godina dobio maciju leukemiju i dve nedelje je lecen injekcijama i infuzijom, na oko se sasvim oporavio i tako je bilo do ovog proleca. Sada je jako omrsavio, dlaka mu je dosta opala i sada je nekako ostra i tanka, on 5-6 puta dnevno jede ali se ne goji. Pored toga dobio je pre dva tri meseca i bol u desnoj sapi na koju vise ne staje kad hoda. Molim Vas da mi neko odgovori da li postoji nada za ovakvo stanje i da li moze da mu se pomogne oko imuniteta ili stanja jetre, inace nije kastriran ni vakcinisan.

H v a l a !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Macija leukemija !!! 01 avg 2012 23:02 #2529

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Macja leukemija je jako retka bolest kod odraslih macaka. Cesce oboljevaju macici.
Zato se macke protiv toga( izmedju ostalog) i vakcinisu.
To je virusna bolest i prema tome, adekvatnog leka nema. Mogu se antibioticima kontrolisati infekcije koje napadnu takvu zivotinju, jer je njen imuni sistem oslabljen prilicno usled osnovne bolesti( leukemije).
Cesto se desava i da obole od tumora, pa to jos vise komplikuje prognozu bolesti.
Vitaminske injekcije mora da dobija mesecno. Ostalo po potrebi( antibiotike i sl.).
Nema kontakta sa drugim zivotinjama, jer moze svasta da pokupi od njih.
Kvalitetna hrana u njegovom slucaju moze podrazumevati mediciniranu hranu,namenjenu zivotinjama sa problemima u digestivnom traktu ili problemima sa jetrom. Ako ne nadjete takvu hranu za macke, mozete slobodno davati takvu hranu namenjenu psima.
Zao mi je sto morate voditi brigu o ovakvom pacijentu, ali sta je tu je.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Macija leukemija !!! 02 avg 2012 17:14 #2536

  • Sara
  • Sara's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 10
  • Karma: 0
Puno Vam hvala za savet za macora obolelog od leukemije, on na zalost zivi sa jos tri macke u stanu ali NI JEDNA od njih nije obolela od njegove bolesti ! (ne znam kako je to moguce, ali na srecu tako je). Potrazicu hranu koja bi mu poboljsala stanje, samo sada sumnjam da nije vec dobio neki tumor jer on dosta jede a ne goji se.

Drugi macak ima 4 godine, nije kastriran, a pre 4 meseca dobio je FUS, i morao je da ide na kateter, dobio je antibiotike dok je imao krvi u mokraci, a sada jede specijalnu hranu za ovakve macke i pije C vitamin i Uvin caj, pa se nadam da ce i dalje da mu bude dobro.

Imam jos dve zenke, jedna je majka od macora obolelog od leukemije, i njen osnovni problem je sto je imala 7 kg. a sada je smanjila na 6, malo se krece, ali ima i oboleo lakat na desnoj prednjoj sapi koji je zadebljan pa je dosta boli. Ona je sterilisana i ima 7 godina.

I najstarija macka ima 11 godina i posle problema sa jednim okom i zagnojenom matericom - sto je sve reseno jos ranije operacijom -sterilizacijom, sada joj je izasla jedna kvrzica velicine manjeg oraha na potiljku, pa izgleda da sve moje macke moraju da imaju neki problem sa reumom ili nesto slicno.

HVALA VAM jos jednom na savetu, samo Vas molim da mi odgovorite i za ovog drugog macora koji je imao FUS, da li se njegovo zdravlje moze odrzavati uz pomoc ove specijalne hrane ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Macija leukemija !!! 02 avg 2012 22:09 #2538

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Moguce je da druge macke ne obole uopste ili bar da ne obole sa klinicki vidljivim simptomima. Ovo drugo je najveci problem, jer su te zivotinje kliconose i mogu zaraziti druge zivotinje.
Za prenos virusa je neophodan dugotrajni i bliski kontakt, jer se virus prenosi vecinom slinom, redje drugim sekretima i ekskretima( feces, urin).
FUS je dosta cest kod macora. Tacna etiologija(uzrocnik) jos nije poznata.
Sumnja se na sve i svasta, od ishrane(previse Mg, na pr.), preko bakterija do genetske predispozicije.
Ja verujem da sve po malo utice na pojavu bolesti, jer cesto oboljevaju macori koji konzumiraju suvu hranu i malo i nedovoljno vode. Kad se problem desi, naravno da se i bakterije namnoze. Najcesce eserihija, zbog koje urin dobije boju visnje.
Specijalna hrana jeste deo prevencije i treba nastaviti to da mu se daje. Sveze vode uvek po volji.
Caj protiv kamena u bubregu(za ljude) ima pozitivno dejstvo i kod pasa i kod macaka. Ja sam davao svom psu.
Kod pasa nije FUS, ali kamencici u mokracnom sistemu se takodje mogu stvarati.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Macija leukemija !!! 24 okt 2012 00:14 #2921

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Nazalost jedino sto mozete da uradite je da mu pruzite negu i kvalitetan zivot. Kada macka dodje u tu fazu bolesti kraj je blizu.

Hardvet ovo mora da je lapsus. ;)
"Macja leukemija je jako retka bolest kod odraslih macaka. Cesce oboljevaju macici.
Zato se macke protiv toga( izmedju ostalog) i vakcinisu."
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Macija leukemija !!! 24 okt 2012 12:58 #2929

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Priznajem, kriv sam...:)
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box