Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Sijamska mačka - svrbe je uši

Sijamska mačka - svrbe je uši 12 nov 2012 14:34 #3124

Moje ime je Dzana,imam Sijamsku macku (muzjak),koji ima problema sa ušima,zapravo veoma ga svrbe usi,nzm sta da radim.. :S ? Hvala unapred! Poozz
Poslednja izmena: 12 nov 2012 18:37 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 12 nov 2012 20:13 #3127

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Potreban je pregled i to pod obavezno. Infekcija usiju sigurno, a ako je zivotinja u kontaktu sa drugim, moguca je i suga, koja se kod macaka, izmedju ostalog, ispoljava na usima.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dzanagari123

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 13 nov 2012 12:15 #3130

Ne znam zaista sta da radim :dry: on nije nikada,bio u kontaktu sa drugim mackama i zivotinjama jednostavno samo kadaa je mazim blizu uva,on jednostavno pocne da mjauce..zaista nzm mislila sam da je bezazleno,i usput takodje joj je nos stalno vlazan,i mislim da to nije dobro. Hvala na odgovoru ! Pozzz
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 13 nov 2012 20:49 #3138

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nos je normalno stalno vlazan,naravno, do izvesne granice. Vlaznost nosa je neophodna iz vise razloga, cak i zbog omogucavanja detekcije mirisa.
Postoje stanja i kad je vlaznost povecana, ali je to vec patologija.
To sto nije bio u kontaktu sa drugim zivotinjama ne mora da znaci da nece dobiti upalu uva, a sve sto opisujete ukazuje na takvo stanje.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dzanagari123

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 14 nov 2012 12:36 #3143

Hvala Vam,puno ste mi pomogli,probacu da ga povedem kod veterinara,ali mislim da je to nemoguce,jer on se uvek plasi kada izlazi iz kuce,ili kad dodje neko nepoznat, nenormalno se uplasi,da ne bih dolazila u tu cituaciju da ga vodim kod veterinara,a volela bih,mozete li mi preporuciti sta da koristim da mu bude bolje:neke kapi,mast..??
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sijamska mačka - svrbe je uši 14 nov 2012 15:01 #3144

  • drDzon Smit
  • drDzon Smit's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 158
  • Primljeno zahvalnica: 27
  • Karma: 5
Kolega Hard vam je lepo objasnio da je pregled neophodan. Ja cu ga malo dopuniti, nadam se da mi nece zameriti. Dakle, da bi ste vi znali koju terapiju ( mast,kapi..) da koristite pre toga morate da znate sta je izazvalo infekciju ( bakterije,glivice,paraziti..) , a to je bitno jer ne postoji univerzalna "mast". Ako vi mozete da pogledate uzorak pod mikroskopom i da zasejete bris na podlogu i nakon toga utvrdite sta je uzrokovalo svrab onda vam ne treba veterinar. Kolega ne moze da vam kaze jer to ne bi bilo profesionalno. Pogresna terapija ga ne bi izlecila.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dzanagari123

Oglasi za posao

veterina.info fan box