Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Прашање

Прашање 28 mar 2014 11:42 #5169

  • PERO
  • PERO's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Ви пишувам од Македонија.Мојата мачка има 6 години.Кастрирана е пред 4 години.Од пред два месеца слабо јаде.Апетитот речиси сосема го има изгубено.Јадеше подолго време крекери(сува храна,говедско или пилешко)Потоа почнав да и давам и конзерва што особено ја сакаше.Сега јаде сосема по малку само варени пилешки џигери,а вода речиси и не пие.Весела е,си игра ,ама ете ме нервира со одбивањето на секаква храна.Ве молам одговорете ми.Ослабена е доста.И давав апче за прочистување и витамини,и пак се е по старо.Благодарам на одговорот.Со што можам да и го зголемам апетитот?
Poslednja izmena: 28 mar 2014 11:45 od PERO.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box