Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Maca ima neke gljivice po kozi, oko uveta, kod prednjih nogu, na stomaku, skoro po celom telu

Maca ima neke gljivice po kozi, oko uveta, kod prednjih nogu, na stomaku, skoro po celom telu 27 sep 2014 17:39 #5450

  • RobinHood
  • RobinHood's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Nasao sam malu macu na ulici, msm da nije bila ni mesec dana stara. Mleko na cuclu, jogurt, hrana za mace itd.Medjutim maca ima neke gljivice po kozi, oko uveta, kod prednjih nogu, na stomaku, skoro po celom telu. ima takodje i neke kvrge na glavi i na telu.Mnogo se trese i mjauce skoropo ceo dan. Lokalni veterinar kaze da nije nista da ce vremenom da ojaca, a ovo po kozi lecim onim ampulama sto se rastvaraju u 1l vode. Na 4-5 dana kupma macu u toj vodi, i juce je bilo 3. kupanje( bacio sam juce zadnju ampulu zato ne znam ime). MAca se ne igra ili spava ili mjauce.Lokalni veterinar mi ne uliva poverenje pa vas molim za savet.
Hvala.
Poslednja izmena: 28 sep 2014 09:13 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bolesno malo mace, POMOC. 28 sep 2014 00:28 #5451

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Takva klinicka slika je skoro uvek posledica lose higijene u kojoj je mace doslo na svet i provelo prve dane ili nedelje zivota.
Taj preparat za koji mislim da je propisan za terapiju nece pomoci skoro uopste.
Terapija mora da bude inekciona i uz to topikalno( kupanjem ). Inekciono su neophodni najcesce i antibiotici i preparati za jacanje imunog sistema.
Takva terapija koju trenutno dobija je vodi u polaku i sigurnu smrt.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bolesno malo mace, POMOC. 01 okt 2014 21:55 #5453

  • RobinHood
  • RobinHood's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Hvala na odgovoru. Uginula je nazalost u nedelju, ali zato veterinar ima modro lice i verovatno naprsla rebra.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bolesno malo mace, POMOC. 01 okt 2014 23:31 #5455

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Za uginuce sam vec napisao ranije sta sam imao i na zalost bio u pravu.
Za ovo drugo...Ne bih komentarisao, jer ne podrzavam takav nacin resavanja "reklamacije" na intervenciju. U svakom slucaju, trebao bi da postoji razuman odnos kolega prema delu posla koji se odnosi na kucne ljubimce, i da shvate da ako to ne rade ili rade slabo u odnosu na lecenje na pr. krava i svinja, ne dovode sebe u ovakve situacije zarad 150 dinara koliko kosta ta ampula antiparazitika.
Takodje, musterije mogu na relativno kulturan nacin da mene ili moje kolege posalju na odredjeno mesto, ali bez fizickog nasilja.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box