Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Mačku ugrizao pas

Mačku ugrizao pas 06 nov 2014 15:18 #5516

Pozdrav ,

imam jedan problem koji bi trebala resiti , pre jedno tedan dana moju macku je ugrizao pas na podrucju izmedu repa i iznad kukova , kicma mu je slomljena kao sto je ustanovljeno rengenom i navodno je nepokretan sada me interesuje pod -prvo bili smo kod veterinarke par puta da nam pokaze kako se macak urinira jel nemoze sam pokazala nam je kako da to radimo stojecki, na boku ili pored umivaonika kod nje uvek upali ali kada mi dodemo kuci on nece da se isprazni mada je ona pokazala tocno de je mjehur pa me zanima jel bi mogli bolje da pojasnite kako da to radimo probavali smo dosta puta ,gledali slike anatomije macke, na youtubeu i nista ne pali , a drugo oni su rekli da postoji samo 5-6% sanse da ponovo prohoda mada se meni cini da je to netocno , proverili su da nema duboke boli ,ali kada mi njega diramo po kicmi i nogama on reagira i pomice ih cak i kada spava nekada ga iznenadimo da vidimo jel to radi zbog skakljanja , ne razumem kako moze da je to samo refleks kada se refleks mora necime izazvati a on sam pomice noge cak i svoje misice, i zanima me vase misljenje koja je mogucnost da opet prohoda .....



Zahvaljujem
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mačku ugrizao pas 06 nov 2014 22:44 #5518

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Mnogo pitanja odjednom...Ali idemo redom:
Uriniranje " prisilno" Vam je pokazano kako se radi. Bilo sta ovako preko tastature sigurno nema tu tezinu kao kad ste videli uzivo. Da probam ipak da Vam pomognem... Gde je mokracna besika to ste videli sigurno kad Vam je pokazivano. Ona bude jako napeta( kao balon) i skoro sigurno je da se moze napipati. Pritisak koji vrsite na nju mora biti umeren i najbolje sa obe strane( levo i desno) obema rukama. Pritisak mora da bude umeren da ne bi besika usled prekomerne sile pukla. Dakle, sila umerena, ali KONSTANTNA, sto ce reci, mora se odrzati pritisak rukama neko vreme, dok uriniranje ne pocne. Nemoguce je pritisnuti na sekundu i da stvar bude gotova.
Misici mogu biti pokrenuti nadrazajem koji preko refleksnog luka potice od centara u kicmi, dakle, bez ucesca centralnog nervnog sistema( mozga). Takvi "pokreti" su ograniceni na trzanje i slicne brze pokrete i ne obuhvataju skladno izvedene pokrete misica, kao kod normalnog hodanja, na pr.
"Duboka bol" kako je nazivate, odnosno duboki senzibilitet zahteva ucesce centralnog nervnog sistema, i ne postoji ako je potvrdjen prelom kicme uz ostecenje kicmene mozdine.
Pokreti misica nogu dok dirate tu nogu su prognosticki jako povoljni znaci. Pored toga, skladni pokreti noge u vidu skupljanja ili rastezanja su takodje jako povoljni znaci.
7 dana je jako malo za bilo koju ozbiljniju prognozu. Trebalo bi tom macoru dati sansu, jer su macke cuda od zivotinja. Dok ne prodje neke 3 nedelje da bi se videlo da li to ide na bolje, zivotinju je potrebno bukvalno napuniti vitaminima B kompleksa( inekciono), jer je to najjednostavnije a zna da da odlicne rezultate.
Zelim Vam srecu.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mačku ugrizao pas 07 nov 2014 09:50 #5520

puno vam hvala ovo mi mnogo znaci
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mačku ugrizao pas 08 nov 2014 10:01 #5522

Pozdrav - opet ja bili smo kod veterinarke jer mu se rana zagnojila nije dobio na vreme antibiotike protiv nekih infekcija pa mu curi penasti zuti gnoj, ova druga rana mu je zarasla i crna je popunila se rupica to mesto je tvrdo,ali je ona rekla da celi dio tog mesta treba ukloniti jer je "mrtav" ,od ujeda je proslo samo jedna sedmica da to sad uradimo ili sta posto po meni to nije potrebno jel bi mu uklonila skoro polovicu koze sa zadnjeg buta i bila bi mu 10puta veca rana, i opet mu je radila test duboke boli nije reagirao ali kada mu je stisnula prsta pomerao je nogu kao da je zeli maknuti,a ona nije uopse reagovala i opet tvrdi da je to nesvesni refleks.....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box