Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Savet šta još mogu da uradim za mačku

Savet šta još mogu da uradim za mačku 06 apr 2016 11:37 #6184

Mačka je stara 14 godina,već 5 nedelja odbija hranu. Urađena je krvna slika leukociti su povišeni, urea nema normalnu vrednost. Na ultrazvuku se vide neke promene na jetri. Mačka normalno urinira i nije žuta. Veterinar koji je lečio skoro mesec dana davao je antibiotike i infuziju na koje nije reagovala jela je po malo (RC VetDiet Canine/Feline Recovery,Royal Canin Veterinarska Dijeta Hepatic). Kako je stara za operaciju, sumnjali su da je neka vrsta tumora. Zatim joj je dao kortizon, nakon čega je naredna dva dana bila bolje, treći dan je znatno bila gore, čak je povraćala. Potpuno je prestala da jede. Nakon toga odvela sam je kod drugog veterinara koji je rekao da ima infekciju bubrega i naredna tri dana je davao antibiotike. Nastavila sam da joj na 12 sati dajem palitrex sirup (treći dan sada).Mačka je sve lošije teško diše, ispuštva zvuk kao da kuka, već pet dana jede samo vitaminsku pastu koju joj na silu dajem kroz spric. Mačka se kreće ali otežano,pije vodu i piški. Šta da radim dalje? analizu, pregled? Kako da je nateram da jede?


image1.jpg
Poslednja izmena: 06 apr 2016 17:40 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box