Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Moj mačak ima grip

Moj mačak ima grip 15 apr 2011 11:55 #940

.... primio je do sad tri injekcije, danas je po rečima veterinara poslednja, iako je na oko mačku bolje (nema više onih bala i slina), i dalje kunja i odbija hranu. Nije jeo već sigurno 6 dana, vodu pije po malo, u wc ne ide ma da ga redovno nosim do kutije, ali ništa ne uradi, samo se malo muči i ništa... ne ustaje, ne reaguje na pozivanje.... pitanje za Uvažene članove ovog foruma: Dal se ja to ovih dana opraštam od svog dugogodišnjeg prijatelja ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Moj mačak ima grip 15 apr 2011 22:32 #945

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Zavisi kako izgleda opšte stanje mačora. DA li ima temperaturu, da li je dehidriorao, da li ustaje... Moras voditi računa da ne dehidrira, ako se jako pogorsa stanje trebao bi na infuziju pored injekcija koje je dobio. Daj mu dosta tečnosti, tople supice, domaće.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: stukovaditelj

Odg: Moj mačak ima grip 16 apr 2011 15:45 #949

... nema temperaturu (čak je i hladan); ne ustaje da prođe kroz stan, samo promeni položaj u kupatilu odakle ne izlazi uopšte; pije po malo vode, a ja ga nosim u pesak gde samo mokri, nosim ga 4-5 puta, a on mokri dvaput; danas, posle do sad 4 injekcija primiće infuziju; supicu nije ni omirisao, kao ni trista raznih hranica koje mu nudim.... iscedak iz nosa je skoro sasvim prestao, deluje mi bolje, ali me plaši što ništa nije jeo danima.... puno nade polažem u večerašnju infuziju i pitanje je sa kakvom negom treba da nastavim ubuduće pošto više verovatno neće primati dosadašnju terapiju ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Moj mačak ima grip 16 apr 2011 16:53 #950

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Hladan je jer nije nista jeo i zato sto je dehidrirao, zato što pre treba da primi infuzije glukoze i elektrolita. Glukoza ce mu dati energiju jer nije jeo danima, a elektroliti i tečnost su mu takođe potrebni. Drži ga u toploj prostoriji i masiraj ga ako je hladan, ali obavezno infuzija inace ce da ti ugine!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: stukovaditelj

Odg: Moj mačak ima grip 17 apr 2011 08:12 #958

.... sinoć je primio terapiju i infuziju... noć je protekla naizgled mirno.... povratio je toplotu i bio opušten, spavao je.... jutros... Šok.... trzanje padanje u neku vrstu kolapsa (poput epileptičnog napada), ukočenost i trzanje, potpuna nemoć, veoma duboko disanje.... stomak mu je potpuno mokar, a ne vidim da se pomokrio ispod sebe... to se desilo isto i pre 4 dana i trajalo je nekih sat vremena.... danas traje duže... eno, malo se primirio, kunja, leži na stomaku, miran i samo se pomalo trzne... I danas će da primi infuziju, neznam hoće li se danas malo pribrati... Kakva je ovo reakcija ? Mnogo me ovo plaši, neznam kako da mu pomognem.... nemoćan sam ....
Poslednja izmena: 17 apr 2011 08:14 od stukovaditelj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Moj mačak ima grip 17 apr 2011 18:00 #962

  • Asta i Laki
  • Asta i Laki's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 4
  • Karma: 0
Nadam se da će tvom mačku biti bolje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box