Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Bolest tovnih pilića

Bolest tovnih pilića 09 nov 2011 07:27 #1482

  • Blagoje0704
  • Blagoje0704's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 1
Pozdrav!
Imam jedan problem kod pilića pa ako neko može da pomogne biću zahvalan.
Evo o čemu se radi; Pilići su stari pet nedelja i do sad je bilo sve u redu ali zadnja tri dana počeli su da savijaju glavu u slamu i posle Desetak časova uginu za sada 6kom.Prestaju da jedu i slabije piju vodu i nakraju padaju sa nogu i posle nekog vremena uginu.Ako neko može da mi objasni kako to da lečim i sa čime.
Poštovanje i hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolest tovnih pilića 09 nov 2011 09:16 #1483

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Otiđi u veterinarsku stanicu ili apoteku da ti daju lek koji treba da staviš u vodu, najpre im kažeš koji je problem....
Bitno je da su objekti čisti i da je dobra ventilacija, da nema vlage u objektu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolest tovnih pilića 10 nov 2011 17:28 #1485

  • grruja
  • grruja's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Ja cu da komentarisem prvenstveno kao odgajivac tj.tovljac.
Za odredjeniju dijagnozu potrebno je vise informacija,npr.koliko ima ukupno pilica i na kolikom su prostoru,koja je temperatura prostorije,da li ima vlage,da li su tretirane nekim preparatima ili odr,vakcinama,da li ima proliva i koje je boje izmet,da li su nakostreseni,koju hranu jedu i kolik su sada prosecno teski.
Ali,dok se sve ovo ne utvrdi,najpre bi im ja kroz vodu dao enrofloksacin i to 1ml na 1 litar vode ili ako ima manje kom 13 kapi na 1 litar vode,a ako se sumnja na gamboro virus potreban je i neki vitaminski preparat radi dizanja imuniteta.
Naravno sve ovo uz konsultaciju sa veterinarom u nekoj apoteci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Bolest tovnih pilića 22 apr 2012 19:29 #2111

  • minchis
  • minchis's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
evo ubacit cu se u ovu temu koja vec postoji...imamo pilice 10 dana stari,od 50 komada,13 je krepalo...nista se ne vidi na njima,veseli su,cisto im je,toplo,trce,cvrkucu i sve se cini ok...al jednostavno ih nadjemo mrtve... lijepo jedu,piju,rastu...
izmet se takodje cini ok...e sad se pojavilo kao da ce dobiti perje,ne znam jel to vec sad moguce da dobijaju perje pa postaju celavi na prsima...izgleda kao da su mokri tu,ali nisu...pregledali smo da nemaju usi i sl. parazite,al nema nista...heelp ako neko zna savjet :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box