Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Смањена носивост

Odg: Смањена носивост 25 maj 2012 07:37 #2259

Да , погрешно сам написао . Као што је написао Хардвет то је :''New Castle( atipicna kuga zivine)'' .
Да је носивост смањена 10 % никакав проблем не би био. Ево најновијих података : садашња носивост је 25 % , значи 2 месеца после вакцине. И још један интересантан податак - не само што су смањиле носивост него су и јаја од тада ситнија нарочито у почетку престанка ношења.Покушаћу још да тражим напољу : по сенику , по жбуњу и сл. да не носе негде другде ( мада сам већ више пута тражио ) .Имам једну коку Сасекс и она је раније сјајно носила, чак и током зиме , сада , ни 1 јаје у последњих 2 месеца.(?) Нису се митариле и мислим да се коке носиље више исцрпе у кавезном систему , мада то је моје искуство које не мора бити правило.
Здраво били , хвала на одговорима.
Александар
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Смањена носивост 25 maj 2012 22:04 #2266

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Nema na cemu... Nego, misljenja sam da bi prvo trebalo razmisliti da nije slucajno "recept" za hranu slucajno promenjen u tom periodu?
U bilo cemu? Bilo koja sitnica?

Ko je vakcinisao, trebalo bi da zna detaljno nezeljena dejstva vakcine.
Ali ako ne zna, ja imam jedan predlog, a to je pozvati nekog ko sve to drzi u malom prstu.
Prof. Rada Resanovic 011 3611810
mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
Ovo su sluzbeni podaci sa fakulteta i dostupni su javnosti, tako da nece biti problem ako je kontaktirate.

Uvek mozete kontaktirati Veterinarski institut Kraljevo, ali pitanje je koga cete tamo dobiti...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: leky

Odg: Смањена носивост 30 maj 2012 17:28 #2281

  • dr.dzek
  • dr.dzek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 93
  • Primljeno zahvalnica: 11
  • Karma: 1
Najbolje je da zamenis to jato novim i ovako je pri kraju eksplatacije. Nemoj sledeci put da vakcinises odrasle kokoske jer u zivinarskoj proizvodnji sve vakcinacije moraju biti odradjene u odgoju, znaci do 17-18.nedelje. Nema vakcinacije starih kokosaka! POZDRAV!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Смањена носивост 10 jul 2012 07:51 #2432

Проблем смањене носивости је највероватније појава ектопаразита.Ветеринарка је пре месец ипо дана гледала 2 коке и на њима није видела ни 1 ваш . У међувремену ваши су се толико намножиле да је готово сигурно да то утиче на носивост. Проблем је био што их ја нисам примећивао у толиком броју раније као сада.
Питање : Постоји ли препарат за уништавање ваши ( које су браон боје ) а да то буде средство које неће утицати на јаја и на кокошке у смислу отровности ? Или једноставније - радије бих за прскање кокошака и гнезда користио неко '' Еколошко '' средство а за кокошињац и за споља некакво јаче средство које исто тако не би имало дугу каренцу ?

Здраво били
Александар
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Смањена носивост 10 jul 2012 21:05 #2433

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Intox(permetrin) u prahu je najmanje otrovan preparat koji se koristi u veterini protiv ektoparazita.
Vecina drugih preparata koji se koriste na domacim zivotinjama je za zivinu otrovna ili cak zabranjena za upotrebu.
Ovo za vasi nije usamljen slucaj, ali se obicno tesko desi da se to ne primeti na vreme. Zivina bi trebalo da je smanjenog apetita, opustenih krila, sa povremenom uznemirenoscu usled ujeda vasi.
Smanjenje nosivosti je propratna pojava svega toga. Moguca su cak uginuca usled anemije, jer se vasi hrane krvlju.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Александар

Odg: Смањена носивост 11 jul 2012 06:21 #2434

Ја јесам приметио ваши још пре 2 месеца али када је ветеринар дошао он је прегледао 2 коке и није приметио ваши.Рекао је да чак иако их има није забрињавајуће.Ја сам то прихватио и нисам обраћао неко време на ваши док нисам почео да их примећујем у већем броју.Ветеринар који је био је и даље у мојим очима одличан као стручњак тако да ћу га и даље звати кад ми буде потребан.То може де се деси да човек не примети ваши ..
Олакшавајућа околност је та што је сада лето и кокошке су изван кокошињца.Нарочито Голошијани. Они су брзо напустили свој кокошињац и сместили се на бетону испод степеница.И не улазе у свој кокошињац.Легхорн није толико полудивља кокошка као Голошијан па су они из свог кокошињца изашли доста касније. Углавном кокошке су напољу и прљугањем у прашини , покушавају да се ослободе вашију.
Да ли је овај препарат који је Хардвет препоручио добар да се стави у корито и да се помеша са песком па да се и на тај начин кокошке ослобађају паразита ?
Здраво били
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box