Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Pobacaj krava

Pobacaj krava 22 feb 2012 18:08 #1752

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Postovani, krava mi se u oktobru prosle godine pobacila u 4 mesecu gravidnosti, posle 40 dana sam je semenio to je bilo u novembru i onda iz cista mira se ponovo u februaru pobacila, oba puta sam je semenirao dali da pokusam prirodni pripust pod bikom molio bi da mi neko odgovori na ovu temu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pobacaj krava 22 feb 2012 18:31 #1753

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Postoji mnogo razloga da krava pobaci a najmanji je vestacko osemenjavanje. Sa ovim vasim objasnjenjem nemoguce je dati bilo kakvu dijagnozu. Sta kaze vas veterinar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Medzid

Odg: Pobacaj krava 23 feb 2012 07:52 #1758

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Potpuno se slazem sa odgovorom predhodnog kolege!Ima puno razloga zbog cega je krava pobacila?Po meni trebali ste konsultirati vaseg veterinara kada se to desilo, mozda bi uzeo krv od krave , ili posteljicu pa bi odneo na vet.institut da se utvrdi uzrok pobacaja ( ako se radi o bakterijama)!
U svakom slucaju sledi vam konsultacija sa vasim veterinarom.A sto se tice misljenja da je zbog vestackog osemenjavanja nastao pobacaj, budite sigurni da sigurno to nije razlog pobacaja!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Medzid

Odg: Pobacaj krava 05 feb 2016 21:52 #6099

  • gromil
  • gromil's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 22
  • Karma: 0
Postovani,potreban mi je savjet.Krava je pobacila tele u 5-om mjesecu gravidnosti i evo vec je proslo vise od 40 dana od nemilog dogadjaja a ne pokazuje nikakve znake estrusa.Sta ciniti?
Unaprijed zahvalan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pobacaj krava 06 feb 2016 14:34 #6102

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
Pregledom utvrditi funkcionalnost jajnika i stanje materice. Nakon toga, uvesti životinju u estrus. Ukoliko je stanje procenjeno kao povoljno, osemenite je. Preporučio bih ubacivanje 20ml cefalexina u matericu 24h nakon osemenjavanja (prethodno proveriti da li je folikul prsao). GnRH 12. dana i kontrola steonosti 35. dana.
Ah,da...vlasnik je dužan da odmah prijavi pobačaj da bi se što pre poslao materijal u nadležni Institut radi utvrđivanja mogućeg zaraznog pobačaja. Kad bi svi vlasnici to poštovali, bilo bi mnogo manje nedoumica u vezi sa uzrokom.
na psu rana...
Poslednja izmena: 06 feb 2016 14:38 od primus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pobacaj krava 06 feb 2016 22:31 #6104

  • gromil
  • gromil's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 22
  • Karma: 0
Veoma sam zahvalan na vasem odgovoru.
Nemojte pomisliti da cu samostalno nesto "cackati" po kravi ali sam znatizeljan a i nije lose to znati stoga imam par glupih pitanja:
Sta podrazumjevate po pojmom "uvesti zivotinju u estrus"...nekakva hormonska terapija ili slicno..?
Sta je to GnRH i kako utvrditi steonost 35-og dana ako veterinar nemoze da bude siguran niti 60-og dana.Napomena: ultrazvuk nije opcija jer koliko ja znam niko ga i nema.

Sto se tice ovoga u vezi sa pobacajem ja sam u svakom slucaju zagovornik toga samo neznam kome bi se obratio i ko bi to sve odradio a da me ne "odere ko Musa jarca" a nebi bio problem ni platiti neku razumnu cijenu da bi se doznao uzrok pobacaja ako nizbog cega drugoga onda radi samoga sebe i ostalih krava u mojoj stali.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box