Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: krava na oteljau, nije nalila uvime, nema naznake teliva a KRVLJU MOKRI

krava na oteljau, nije nalila uvime, nema naznake teliva a KRVLJU MOKRI 16 jan 2013 22:08 #3666

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
sta bi moglo biti, krava na oteljau, nije nalila uvime nema naznake teliva a KRVLJU MOKRI, hvala unaprijed molio bi da mi neko odgovorinije se desavalo ranije
Poslednja izmena: 18 jan 2013 14:45 od ševo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sta bi moglo biti krava na oteljau nije nalila uvime nema naznake teliva a KRVLJU MOKRI hvala unaprijed molio bi da mi neko odgovori 17 jan 2013 10:27 #3673

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
za odgovor moras dati jasnije podatke:kada je termin telenja,koliko si je vremenski predhodno presusio, dali je uopste gravidna( ne cudi se, jer sam imao slucajeva da vlasnik misli da mu je krava gravidna,a nije utvrdjeno predhodno od strane veterinara, a ona ustvari nije gravidna, ima problema sa jajnicima i zato se nije prevodila)?Kada je pocela da mokri krv?Treba da se konsultuje veterinar da vidi odakle potice krvarenje!Ako si joj malo ostavio vremena za presusenje, t.e. ako si vrsio izmuzavanje krave skoro do samog telenja moze biti da neces dobiti nakon telenja normalnu kolicinu mleka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sta bi moglo biti krava na oteljau nije nalila uvime nema naznake teliva a KRVLJU MOKRI hvala unaprijed molio bi da mi neko odgovori 17 jan 2013 17:52 #3674

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
ovako termin je proso prije 18 dana
veterinar je ustanovio da je gradivna u 7 mjesecu je zasusena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sta bi moglo biti krava na oteljau nije nalila uvime nema naznake teliva a KRVLJU MOKRI hvala unaprijed molio bi da mi neko odgovori 17 jan 2013 19:53 #3676

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Znaci od pocetka graviditeta termin porodjaja je 285 dana ( moze da varira u minus 10 do plus 15 dana, sto znaci u terminu od 275 do 300 dana-imao sam kravu koja se otelila 303 dana) .Znaci racunaj pravilno dane po mesecima od pocetka graviditeta, sigurno znas datum kada je osemenjena ili pustana biku.
Sto se tice presusenja dobro si je presusio, ulaskom u 8 mesec graviditeta krava po pravilu treba da bude presusena.
VIME- to sto nije naliveno , moze da se desi da u poslednjih nedelju dana pre telenja nadodje mleko i nalije vime.
Oko krvarenja: Savetuj se sa svojim veterinarom oko toga, izvini ali ovako ne bi mogao da ti nesto konkretnije kazem bez predhodnog pregleda same krave.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sta bi moglo biti krava na oteljau nije nalila uvime nema naznake teliva a KRVLJU MOKRI hvala unaprijed molio bi da mi neko odgovori 17 jan 2013 23:48 #3677

  • sendi
  • sendi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 59
  • Primljeno zahvalnica: 3
  • Karma: -1
ipak hvala danas sam pozvao veterinara bio je tu nije maternia pocela da se otvara rekao mi je da moram smanjiti hranu sto se tie kukuruza i drugi sastojaka ka da sam vecu kolicinu davao
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sta bi moglo biti krava na oteljau nije nalila uvime nema naznake teliva a KRVLJU MOKRI hvala unaprijed molio bi da mi neko odgovori 18 jan 2013 13:43 #3685

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Dobro je, imao si srece!!Napisi mi koji joj je dan danas od pripusta?Dobro je sto si me poslusao u vezi pozivanja veterinara,sada si miran!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box