Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Pojava:Krava izbacuje iz usne supljine regurgitirani sadrzaj iz buraga?

Pojava:Krava izbacuje iz usne supljine regurgitirani sadrzaj iz buraga? 23 jan 2013 23:25 #3763

  • smajavet
  • smajavet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 17
  • Karma: 0
Krava dobre kondicije,gravidna 4mjeseca,smanjenim intezitetom jede kabasto hraniv(sijeno) u zadnje vrijeme,izbacuje vecinom u jutarnje sate kada vlasnici dodju u stalu,regurgitirani sadrzaj buraga,koji bi trebala da ponovo preziva.Ponekada je to veci sadrzaj do2 kg,ponekad manji 100-200g...Znakove stomatitisa nisam mogao primijetiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pojava:Krava izbacuje iz usne supljine regurgitirani sadrzaj iz buraga? 24 jan 2013 09:28 #3765

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
koliko je stara?
postoji mogucnost da mijenja zube, pa to uzrokuje bolnost i izbacivanje hrane.
na to bi mi posebno ukazivalo to sto odbija suvu kabastu hranu, koja je tvrda i povredjuje joj usnu supljinu...
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pojava:Krava izbacuje iz usne supljine regurgitirani sadrzaj iz buraga? 24 jan 2013 09:39 #3766

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Pogledaj i u unutrasnjosti usne supljine bocke ( iglicaste izrasline na unutrasnjosti obraza) , moze i zbog toga da uzima manje hrane.Znas da se oni seku i nakon toga se protrljaju krupnom soli.Barem kod nas se tako radi.
Ali da izbacuje sadrzaj buraga,nece biti ovo ,ali za svaki slucaj pogledaj.Zbog vecih izraslina, krava slabije uzima hranu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pojava:Krava izbacuje iz usne supljine regurgitirani sadrzaj iz buraga? 24 jan 2013 18:14 #3780

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Zabranjena aktivnost koja se podvodi pod strucnu gresku, nesavesno lecenje i slicno...
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Pojava:Krava izbacuje iz usne supljine regurgitirani sadrzaj iz buraga? 24 jan 2013 20:03 #3781

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Hardvet,
dali se ovo odnosi na moj komentar u vezi pitanja?
Kod nas nije zabranjena aktivnost, a molio bi te da mi objasnis ako je to sto sam napisao kao mogucu varijantu, i ako je zabranjena aktivnost kako ces srediti.Ja ne znam drugi nacin za ovo stanje, i sa sigurnoscu tvrdim da kod mene ako to ne uradis , krava sve manje i manje jede, slabi i ne znam sta bi bilo na kraju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box