Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Krava pala posle teljenja.

Krava pala posle teljenja. 03 maj 2013 12:40 #4428

  • Slavica12
  • Slavica12's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Grlo 4 tele je 2 dana pred telenje palo s nogu.Po teljenju izbacila je matericu.Intervencijom veterinara vracena materica,primila je kalcijum i sve sto je bilo neophodno.Krava ima nagon za dizanje,uzima hranu,preziva.Osjeca bol na udar,mada zadnje noge,jednu drzi ispruzenu savija je jedino uz moju pomoc.Evo vec 15 dana lezi,pomijerali smo je sa jedne strane na drugu.Sta bi mi Vi predlozili-da se krava da na klanje ili ima nade da se digne?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava pala posle teljenja. 03 maj 2013 13:31 #4429

  • DjordjeVet
  • DjordjeVet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 183
  • Primljeno zahvalnica: 34
  • Karma: 12
na osnovu ovom sto mogu da procitam i protumacim, krava ima zelju da ustane, pa bi joj u tom trebalo pomoci dizanjem ili (sto mi je bolja opcija) tako sto cete je podici da visi (Vas veterinar ce objasniti detalje)...i na to sve intenzivna masaza nogu i uopste misica, kako bi se uspostavila bolja cirkulacija i omogucilo da misici ponovo uspostave funkciju...

za klanje uvijek ima vremena, ako ovo ne bi dalo rezultate. ;)
...sve počinje i sve završava u biblioteci...ne postoji ništa izvan knjiga...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Krava pala posle teljenja. 03 maj 2013 20:29 #4434

  • Hardvet
  • Hardvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 999
  • Primljeno zahvalnica: 156
  • Karma: 48
Sta je sve primila i da li je u dovoljnoj dozi, to zna samo kolega koji je to davao. 15 dana je vrlo dug period. Jedna terapija ocigledno nije dovoljna. Neophodna promena u ishrani, odnosno dodavanje kvalitetnih vitaminsko-mineralnih premiksa, uz terapiju koju definitivno mora da dobija ponovo.
veterina.info ***prvi i najveci***
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box