Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana
  • 1
  • 2

Tema: Vakcinacija ovaca i jagnjadi preventivno protiv enterotoksemije

Vakcinacija ovaca i jagnjadi preventivno protiv enterotoksemije 12 feb 2014 18:20 #5059

  • halily
  • halily's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Poštovani!
Učlenio sam se na ovaj forum kako bi svoje skromno znanje proširio i naučio ispravno kako postupati sa ovcama i podmladkom. Imam 10-tak ovaca i 10-tak jagnjadi. Najstarije jagnje je od 2 mjeseca, nisam još ništa poduzimao u vezi vakcinacije. Kupio sam lijek koji se zove POLIOVIN® (Poliovin® stimuliše stvaranje aktivnog imuniteta kod ovaca i koza protiv dizenterije jaganjaca (nekrotična enterotoksemija).www.vetzavodsubotica.rs/proizvodni-portf.../proizvodi/poliovinr

pitanje je sljedeće: lijek je dovoljan za 50 ovaca, ja ću vakcinisati oko 20. Pošto vakcinišem prvi put potrebno je izvršiti revakcinaciju nakon 21 dan. Na lijeku piše da nakon otvaranja lijek treba upotrijebiti najdalje u roku 3 dana, što znači da ću baciti 2/3 lijeka a nije ni jeftin. Šta mi Vi predlažete i imate li iskustva kada je ovaj lijek u pitanju i kako postupiti. Hvala vam i svako dobro!!!
poliovin_100_ml-_s_leve_strane.jpg
Poslednja izmena: 14 feb 2014 00:55 od Hardvet. Razlog: premestena...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vakcinacija ovaca i jagnjadi preventivno protiv enterotoksemije 12 feb 2014 20:12 #5060

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Moram da kažem zbog ostalih kolega da UVEK treba postupati prema uputstvu prouizvođača pa tako i kada su u pitanju vakcine.
E sada pošto predpostavljam da niste vegterinar moj savet Vam je da UVEK pozovete veterinara kada radite ovako nešto. Vas će ovaj tretman otprilike koštati isto. Bacićete 2/3 boce a nikada nećete uraditi to kao neko ko se školovao za to.
Uvek ponavljam da farmeri nikada ne treba da rade posao veterinara jer je dovoljna jedna greška pa da sve ono što su uštedeli izgube. Znam ogroman broj slučajeva kada ljudi sami počnu terapiju i kada krene kako ne treba zovi veterinara i priča se obično završava nepovoljno po vlasnika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vakcinacija ovaca i jagnjadi preventivno protiv enterotoksemije 13 feb 2014 10:37 #5062

  • halily
  • halily's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Hvala Vam na odgovoru i na upozorenju da nevakcinišem sam jer nisam stručan. Brat je vet.tehničar i on bi to davao, bitno mi je bilo da znam šta sa lijekom nakon prve vakcine, praksa je praksa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vakcinacija ovaca i jagnjadi preventivno protiv enterotoksemije 13 feb 2014 13:17 #5063

  • zoxvet
  • zoxvet's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 148
  • Primljeno zahvalnica: 29
  • Karma: 3
Gde držite vakcinu. Znate li da se vakcine čuvaju u frižideru? To znači da je i tokom transporta trebalo da bude obezbeđena odgovarajuća temperatura. Uz dužno poštovanje svim tehničarima, jer ima onih koji su savladali jako dobro svoj posao, opet sam za to da svako radi svoj posao, jer nije u pitanju samo ubosti životinju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vakcinacija ovaca i jagnjadi preventivno protiv enterotoksemije 13 feb 2014 22:45 #5064

  • halily
  • halily's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 5
  • Karma: 0
Vakcina je u orginalnoj kutiji u frižideru od dana kad sam je kupio. Ja koliko znam brat je radio 2-3 godine neosiguran u vet. stanici i hodao po terenu po cijeli dan. Tehničari su vakcinisali a "gospoda" naplaćivala. Nije to vaš problem, znam, ali bih vas zamolio iskreno i ljudski za odgovor: Da li veterinari bacaju načete boce bilo koje vakcine nakon 3 sata. Nisam siguran!!! Ili, ako odem u vet.stanicu i zatražim da mi se ovce i jagnjad ( ukupno 20) vakcinišu preventivno od enterotoksemije, hoće li biti vakcinisane iz načete boce, ne otvorene.... ili???? Nije problem ja cu naći vet. neka odradi posao, kupiću lijek ponovo nakon 21 dan, ali svakako da je "možda" i propaganda firme za ovo o čemu pišemo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Vakcinacija ovaca i jagnjadi preventivno protiv enterotoksemije 13 feb 2014 23:34 #5065

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
bilo bi sjajno da nakon revakcinacije iz otvorene boce nakon 21 dana uradite titar antitela i podelite saznanje sa nama. onda ćemo tačno znati ko kosi a ko vodu nosi. a saznaćemo i da li se proizvođač folira ili stvarno ima nečega u tome što gospoda govore. prosto i jednostavno: postoji način da saznamo istinu...
uostalom, ovce se vakcinišu pre jagnjenja, pre vakcinacije se tretiraju protiv parazita... ima tu još ' fora' na koje će Vam Vaš veterinar skrenuti pažnju besplatno, siguran sam!
a kada vakciniše kod Vas 20 grla, a kod komšije 30, veterinar potroši bocu za sat vremena. a veterinar zna 'foru' da bocu probuši samo jednom, a da vakciniše 50 grla.
ponavljam, nemate pojma koliko 'fora' znaju ljudi posle mnogo godina školovanja i mnogo godina jurcanja po terenu.
na psu rana...
Poslednja izmena: 14 feb 2014 00:12 od primus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
  • 2

Oglasi za posao

veterina.info fan box