Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: Mastitis

Mastitis 29 jun 2015 23:40 #5842

  • volem burek
  • volem burek's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Pomozite,ljudi,k'o Boga Vas molim! Sigurno je ovo pitanje postavljano vec o-ho-ho puta,ali sam nov,pa prastajte.Kako da izlecim mastitis ?Ostali su cvorovi u vimenu,a jedan deo je zadebljan.Grlo se sada normalno ponasa.Kakve su sanse da se vime potpuno izleci? Sa cime to da se uradi?Hvala unapred!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mastitis 24 mar 2016 07:27 #6151

  • PaunEsDur
  • PaunEsDur's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 1
  • Karma: 0
Видим да ово питање прилично дуго стоји без одговора, али ја се не јављам да бих господину понудио стручну помоћ, већ да покушам да добијем одговор на питање сасвим друге природе, али је у вези са маститисом, па не бих да отварам нов топик. Наиме, мене интересује постоји ли у Срба народни назив за упалу вимена, односно, има ли ова болест своју именицу, или се у народу користи ова описна синтагма "упала вимена"? Одговор ми треба за лексикон влашке кујлтуре, на коме радим већ пет година. Власи сточари маститис зову "stîngaśială", и лечили су га цртањем магијског круга лаписом! Пошто је реч о речничкој форми, мало је незгодно да се за превод користи синтагма, па сам одлучио да помоћ потражим на вашем форуму, у нади да међу српским ветеринарима има оних који се интересују за етно-ветерину!

"Ворбар: on-line лексикон влашке културе" можете видети на адреси:
http://www.paundurlic.com/vlaski.recnik/index.php
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Mastitis 24 mar 2016 15:39 #6156

  • primus
  • primus's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 126
  • Primljeno zahvalnica: 40
  • Karma: 17
U Pirotu kažu: krava udaríla na vime (sa kratko uzlaznim na trećem slogu). Ili jednostavno: krava ima ostrilo
na psu rana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box