Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: sundjeri

Odg: sundjeri 28 feb 2011 19:10 #629

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Konkretno nisam radio sa ovcama koje se nisu jagnjile, mada mislim da moze, ali nisam hteo da eksperimentisem.Slazem se da ko jednom proba , i vidi efekat, ne odustaje lako.Ima jedan problem a to je kako da ti vlasnik plati za uradjeni posao. U principu
ti imas troskove osim cene spuzvica i hormona, jos i dodatne troskove jer ides nekoliko puta.Retko koji vlasnik ima toliko ovnova da pokrije sve ovce odjednom.
Inace kod nas se legalno kupuju spuzvice, i nisam imao problema oko toga.
Sto se tice javljanja u estrus ovaca, ako se pravilno uradi posao, minimum 80% ovaca je u estrusu.E sad je druga stvar koncepcija.Znate da to zavisi i od pripreme ovnova, mislim u vezi njihove ishrane pre skoka.uzimas dobre kondiciski ovce , sa obavezno izvrsenim tretmanom protiv parazita.Imao sam solidne rezultate, tako da vlasnici sami kad vide finansiski efekat od toga sami traze kasnije , ali problem je u placanju od strane vlasnika.
Poslednja izmena: 28 feb 2011 19:13 od znatizeljan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 28 feb 2011 23:33 #630

  • lane
  • lane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 60
  • Primljeno zahvalnica: 10
  • Karma: 3
Spensi napisao/la:
Ko jednom napravi kako treba i kad vidi rezultate dobivene sinhronizacijom, uz uvjete da slusa savjete, taj ne prestaje.
Nemoguce da nijedan ovca nije usla u estrus poslje aplikacije spuzvica. Ako je ispod tezge, vjerovatno je sumnjivi materijal.
Pozdrav.
Ako vam nije problem voleo bih da postavite ovde ukratko proceduru šta i kako se radi, Sad kad se setim imao sam strašan problem da izvadim sunđere napolje prvo konac je pucao a potom kao da su srasli sa zidom vagine, po neki sam vadio bukvalno u komadima jer su se raspadali kad sam ih povlačio uz pomoć peana
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 01 mar 2011 06:48 #631

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
Jel može neko opširnije da objasni o sunđerisanju ovaca pošto uopšte nemam iskustva sa tim, nisam nikada radio, sve što se sećam to je nešto sa fakulteta. Znači ako može da se objasni kad se to radi, koji mesec, koliko dana stoje sundjeri, da li se jos nesto daje i preduzima, koje su prednosti mane, da li mogu nastati neke komplikacije?.... nešto malo opširnije. Hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 01 mar 2011 06:59 #632

  • labovet81
  • labovet81's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Gold Boarder
  • Poruka: 222
  • Primljeno zahvalnica: 25
  • Karma: 4
znatizeljan napisao/la:
Konkretno nisam radio sa ovcama koje se nisu jagnjile, mada mislim da moze, ali nisam hteo da eksperimentisem.Slazem se da ko jednom proba , i vidi efekat, ne odustaje lako.Ima jedan problem a to je kako da ti vlasnik plati za uradjeni posao. U principu
ti imas troskove osim cene spuzvica i hormona, jos i dodatne troskove jer ides nekoliko puta.Retko koji vlasnik ima toliko ovnova da pokrije sve ovce odjednom.
Inace kod nas se legalno kupuju spuzvice, i nisam imao problema oko toga.
Sto se tice javljanja u estrus ovaca, ako se pravilno uradi posao, minimum 80% ovaca je u estrusu.E sad je druga stvar koncepcija.Znate da to zavisi i od pripreme ovnova, mislim u vezi njihove ishrane pre skoka.uzimas dobre kondiciski ovce , sa obavezno izvrsenim tretmanom protiv parazita.Imao sam solidne rezultate, tako da vlasnici sami kad vide finansiski efekat od toga sami traze kasnije , ali problem je u placanju od strane vlasnika.

Jel može neko opširnije da objasni o sunđerisanju ovaca pošto nemam iskustva sa tim, nisam nikada radio, sve što se sećam to je nešto sa fakulteta. Znači ako može da se objasni kad se to radi, koji mesec, koliko dana stoje sundjeri, da li se jos nesto daje i preduzima, koje su prednosti mane, da li mogu nastati neke komplikacije?.... nešto malo opširnije. Hvala!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 01 mar 2011 19:38 #636

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Evo ti web site:www.intervet.co.uk ( podnaslov Chronogest.Cr ) ili samo trazi na Google : Chronogest.Cr i imaces ceo prikaz kako se to radi sa slikama.Nadam se da mozes prevesti sa engleskog .
Pozdrav!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 23 feb 2012 11:29 #1762

  • Medzid
  • Medzid's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 63
  • Karma: 2
Živim na peštersko sjeničkoj visoravni imam 30 ovaca od njih 10 kom je ojagnjeno u novembru mesecu krajem novembra i sve su ponovo mrkate u roku od mesec dana.
prosle godine takodje ovce koje su mi se ojagnjile u oktobru su se mrkale u novembru i 90% njih se ojagnjilo sa mnogo vecim procentom blizanaca nego u prethodnom jagnjenju. dakle moj zakljucak je ovce koje se ojagnje ranije oktobru ili novembru se u 95% slučajeva ponovo na mesec dana mrču i ako doje jagnjad i to uspešno ostaju sjagnjene dok ove koje se jagnje u decembru januaru februaru nemam slučaja da mi se koja mrkala uzimajući u obzir i to da do snijega u X i XI mesecu ovce pustam na pasu iz prihranu sa kvalitetnim stocnim brašnom ili pšenicom.Voleo bih cuti neki komentar vas stručnjaka vezan za ovu temu. Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Oglasi za posao

veterina.info fan box