Dobro došli, gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

Tema: sundjeri

sundjeri 27 feb 2011 21:18 #614

  • marko82
  • marko82's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 37
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Ljudi, sta mislite o sundjerisanju ovaca, da li je to dugotrajno gledano stetno za ovce? I da li se dviske mogu tretirati?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 28 feb 2011 10:30 #618

  • boveter83
  • boveter83's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 77
  • Primljeno zahvalnica: 7
  • Karma: 2
Misliš na intravaginalne pesare za sinhronizaciju estrusa?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 28 feb 2011 13:58 #623

  • znatizeljan
  • znatizeljan's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • Poruka: 156
  • Primljeno zahvalnica: 20
  • Karma: 4
Sve zavisi od toga sta vlasnik od njih trazi.Ako mu je prioritet da ide na jagnjad onda ce imati tri jagnjenja u 2 godine, A ako hoce i mleko, t.e. da muze ovce to ce biti tesko izvodljivo.Prilikom odabiranja metoda samo za jagnjad, ovce se brze izamortiziraju, tako da je remont stada veci.U principu radio sam sinhronizaciju ovaca u drugoj polovini aprila ove godine , da bi imali jagnjad za katolicki Bozic.Onda smo pravili pauzu jednu godinu, pa opet aprila sledece godine.
Ali da napomenem ovce sam predhodno ocistio od parazita.Napomena : najvise 5 ovaca na jednog ovna, uz predhodnu pripremu ovna . Sledeca tura za istog ovna je za 5-7 dana ponovni skok za drugu turu sinhroniziranih ovaca.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 28 feb 2011 15:49 #625

  • lane
  • lane's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 60
  • Primljeno zahvalnica: 10
  • Karma: 3
Kod nas koliko znam nisu registrovani sunđeri za sinhronizaciju estrusa kod ovaca. Ja sam nešto radio prošle godine sa sunđerima nabavljenim ispod tezge kod 10 ovaca ali nijedna nije ušla u estrus tako da se više time ne zanosim
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 28 feb 2011 18:29 #627

  • Spensi
  • Spensi's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 28
  • Karma: 1
Ko jednom napravi kako treba i kad vidi rezultate dobivene sinhronizacijom, uz uvjete da slusa savjete, taj ne prestaje.
Nemoguce da nijedan ovca nije usla u estrus poslje aplikacije spuzvica. Ako je ispod tezge, vjerovatno je sumnjivi materijal.
Pozdrav.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: sundjeri 28 feb 2011 18:52 #628

  • marko82
  • marko82's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 37
  • Primljeno zahvalnica: 1
  • Karma: 0
Spensi napisao/la:
Ko jednom napravi kako treba i kad vidi rezultate dobivene sinhronizacijom, uz uvjete da slusa savjete, taj ne prestaje.
Nemoguce da nijedan ovca nije usla u estrus poslje aplikacije spuzvica. Ako je ispod tezge, vjerovatno je sumnjivi materijal.
Pozdrav.
Znaci vi ste u sustini za sundjerisanje, mislite da je to isplativo, ne skodi ovcama nista? Niko nije rekao nista za mladje ovce, koje se nikad nisu jagnjile, kojima je prvi put, je li ima neko iskustva?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Poslednje na forumu

Oglasi za posao

veterina.info fan box